-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Už jen do půlnoci →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Ivana Gáborik: 5 důvodů, proč si zamilujete venkovní koberec

Ačkoliv je v sortimentu zahradních doplňků vídáme stále častěji, venkovní koberce stále ještě nejsou na našich terasách, balkonech a zahradách tak docela „jako doma“.

A to je škoda, protože kromě nepopiratelného stylu mají i spoustu funkčních a praktických vlastností, díky kterým si je zamilujete na první dobrou. Pojďte je objevit se slovenskou blogerkou Ivanou Gáborik.

1. Venkovní koberec nevyšisuje

Barvy a vzory venkovních koberců jsou nejen krásné na oko, ale hlavně extra odolné. Nejčastěji jsou totiž vyrobeny z polypropylenu, který je odolný UV záření, takže se nemusíte bát, že by zářivé barvy na slunci po první sezóně vybledly.

„Největší výhodu momentálně vidím v tom, že naše malá Bella tráví víc času venku a právě venkovní koberec se stal naším místem kde si rozložíme hračky, hrajeme si spolu, tancujeme, čteme knížky, večeříme. Je příjemný na dotek a velmi lehce se čistí.“

2. Odolnost za každého počasí

Materiál, z kterého jsou koberce na balkon vyrobeny, se kromě barevné stálosti vyznačuje také odolností vůči plísni i povětrnostním vlivům. To znamená, že si nemusíte dělat starosti ani při častějších letních bouřkách – váš venkovní koberec je přežije bez úhony.

„Koberec nám už mnohokrát zmoknul a stále vypadá jako nový. Už jej máme několik měsíců. A přežil dokonce i sněžení na začátku jara!“

3. Koberec na balkon i zahradu

Venkovní koberec můžete s čistým svědomím položit na dlažbu, trávu, beton, dřevěné dlaždice - v podstatě na jakýkoliv povrch, který máte k dispozici. Koberec vám zajistí komfort při došlapu a navíc zútulní prostor a vytvoří dojem venkovního obýváku úplně kdekoliv.

„Tento kousek se řadí mezi mimořádně nenáročné koberce a praktické zahradní kousky. Doporučila bych jej komukoliv všemi deseti. Už mám dokonce vyhlédnutý další.“

4. Bezproblémová péče

Jakákoliv nehoda s převrhnutými špagetami nebo vylitým červeným vínem půjde snadno vyřešit jednoduchým otřením pomocí hadříku. V ”závažnějších” případech pomůže opláchnutí zahradní hadicí. Pak už stačí jen nechat venkovní koberec oschnout na sluníčku a bude jako nový.

„Snadná údržba venkovních koberců dostane do kolen v první řadě rodiče malých dětí i majitele domácích zvířat.“