-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

5 tipů pro interiér v přírodních odstínech

Vždy jste toužili po prosvětleném domově plném přírodních odstínů, ale zároveň vás děsí představa jeho údržby a úklidu? Stačí jen zvolit nábytek, textil a doplňky z kvalitních materiálů, které nejen zútulní interiér, ale i starost o ně bude jednoduchá. A přesně takové jsme si pro vás připravili.

Přesvědčte se, že přírodně laděný domov je skvělou volbou i pro vás. ♥

1. tip: Zvolte si barevnou paletu

A té se pak při zařizování držte. Měla by být dostatečně univerzální, abyste ji mohli kombinovat s výraznějšími akcenty.

Například křídově bílé to bude slušet s velmi světle šedou s béžovými podtóny - obě barvy rozjasňují místnosti a ladí se všemi styly nábytku.

2. tip: Dejte slovo i sytějším barvám

Základní paletu doplňte sytými zemitými odstíny jako je tmavě zelená, terakotová nebo rezavě hnědá. Tyto barvy se můžou objevit v podobě přehozu na pohovku, polštářů nebo třeba závěsů.

Místnost správným způsobem „uzemní“ a dodají ji potřebný pocit klidu a pohody. Zároveň oživí základní světlou paletu.

3. tip: Volte kvalitní materiály

Dejte si záležet na výběru kvalitního textilu, vyplatí se vám to hned při prvním čištění nebo praní. Skvěle se udržují sametové, manšestrové i kvalitní kožené potahy.

Váháte, zda-li zvolit přírodní či syntetická vlákna nebo jejich kombinaci? Záleží, jaké vlastnosti výrobku jsou pro vás nejpodstatnější. Každý kvalitně zpracovaný materiál má různé výhody.

Například syntetické koberce jsou přívětivé k častému a jednoduchému čištění, což ocení obzvlášť rodiny s dětmi. Vlněný koberec sice vyžaduje vyšší investici, zato si na něm užijete každé došlápnutí. Navíc vám vydrží sloužit bez nadsázky desítky let.

4. tip: Vrstvěte

Všechno, co jde: závěsy, polštáře i plédy. Oknům bude slušet těžší závěs v kombinaci s lehkou, přírodní a průsvitnější tkaninou. Mnoho polštářků z různých materiálů jako je samet či kožešina zajistí na pohovce ještě větší pocit pohodlí. Pro ucelený výsledek se stačí držet předem dané barevné palety.

Pokud si přece jen nejste jistí, jak na to, inspirujte se v našem článku věnovaném harmonickému vrstvení textilií. ♥

5. tip: Dodejte akcent

Mosazné a zlaté detaily dodají interiéru v přírodních tónech patřičný důraz. Můžou se objevit na svítidlech, obrazových rámech nebo na originálním zrcadle.

Přestože jsou kovové, působí tyto prvky díky svému odstínu příjemně hřejivě. Skvěle se kombinují se dřevem, mořskou trávou i dalšími přírodními materiály.