Black Friday | Sleva 20 % na vše s kódem BLACK20*Neplatí na již zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

7 tipů, jak na osvětlení v koupelně

Správné osvětlení dokáže vytvořit i z té nejobyčejnější koupelny, jejíž jedinou výhodou je funkčnost, opravdové lázně, ve kterých se budete cítit dokonale zrelaxovaně.

Máme pro vás spoustu praktických tipů jak vybrat ideální teplotu světel, jejich intenzitu i jak je co nejlépe umístit v místnosti. Pojďte se s námi inspirovat spoustou stylových nástěnných i stropních svítidel.

„Vrstvení“ světla

Osvětlení ve vaší koupelně by mělo mít ideálně více různých poloh - od jasného světla vhodného pro každodenní rituály, až po tlumené ambientní osvětlení, u kterého si budete moci vychutnat relaxační koupel.

Počítejte tedy s tím, že kromě klasických stropních světel doladíte prostor i nástěnnými svítidly, osvětleným zrcadlem, nebo klidně i přenosnou lampičkou. Ani pokud je vaše koupelna opravdu maličká, tak nebude stačit jen jeden zdroj světla. Když ji dostatečně osvětlíte pomocí více zdrojů, docílíte toho, že bude působit větší.

Dejte si záležet na osvětlení u zrcadla

V zrcadle budete na sebe potřebovat dokonale vidět, proto si dejte záležet hlavně na rovnoměrnosti osvětlení. Nainstalujte nástěnné svítidlo buď přímo nad zrcadlo anebo pro ještě lepší a rovnoměrnější osvětlení umístěte svítidla po obou stranách.

Nikdy nedávejte světlo jen na jednu ze stran - vytvářelo by na vaši tváři stíny, o které rozhodně nestojíte.

Důležitost teploty světla

Při výběru žárovek neopomeňte ani správnou volbu odstínu světla. Nejpříjemněji a nejútulněji bude působit teplá bílá, pohybující se v hodnotě 2700-3000 kelvinů. Věřte nebo ne, s takovým osvětlením bude i pohled do zrcadla nejlichotivější.

Pokud byste zvolili odstín studené bílé, mohla by pak koupelna působit příliš sterilním a odtažitým dojmem.

Potřebujete „rozsvítit“ další místnosti? U nás objevíte spoustu inspirace.