Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Bohémská jídelna inspirovaná exotickými krajinami

Větší než malá dávka pestrosti. A to nejen v případě materiálů a vzorů, ale i originálních kousků připomínajících cesty do dalekých krajin. Přesně to vše je typické pro bohémský interiér. Čím exotičtější, tím lepší. Zkrátka to pravé pro všechny volnomyšlenkáře a milovníky nekonvenčního bydlení.

Inspirujte se našimi tipy a vytvořte si jídelnu pro „hipíky” tělem i duší!

Patina se cení

Nábytek a doplňky v boho interiéru by měly vypadat, jako by si už nějaký ten kus života „odžily” dávno před tím, než se staly součástí vašeho bytu. Ideálně, pokud působí dojmem, že jste je objevili na bleším trhu při cestě po exotických zemích. Nesmí proto chybět nábytek z tmavých tropických dřevin a alespoň jeden ratanový kousek, který prostor odlehčí. A samozřejmě dekorace - vázy, sošky a osvětlení inspirované Blízkým východem budou to pravé!

Výplety mají zelenou

Ratanové židle jsou velmi pohodlné a mají nenapodobitelné kouzlo. I přes svou lehkost však něco vydrží. Ratan totiž patří k velmi pevným materiálům.

Zaměřeno na textury

Stůl s masivní deskou a zajímavou strukturou může působit až příliš mohutně, subtilnějšího dojmu proto docílíte kovovými nohami.

Klamte odrazem

Ozdobná závěsná zrcadla připomínající mandaly či tropické krajiny jsou nejen efektním doplňkem, ale pomohou prostor také opticky zvětšit a prosvětlit.

Barvy a struktury

Různorodé struktury a nepravidelné tvary spolu budou působit harmonicky, pokud se budete držet jednoho barevného schématu na velkých plochách. Například jilmová deska stolu a okrová barva běhounu perfektně zdůrazní světlé talíře s neotřelým vzorem připomínajícím batiku. Vzhledem k tomu, že tyto kousky jsou velmi výrazné, příbory už zvolte ve střízlivějším designu.

Hlavně přírodně

Teplé a zemité barvy jako je hnědá, písková a okrová klidně opakujte na velkých plochách i doplňcích. Z materiálů upřednostňujte ty přírodní - ideální je len, bavlna a mořská tráva.

Vlákna budoucnosti

Koberce z konopných a jutových vláken jsou antiseptické, antibakteriální a odolné vůči UV záření, takže ani po letech nevyblednou. Navíc se jedná o snadno obnovitelné materiály.

Dovolte si (barevně) hýřit

Popusťte uzdu fantazii a namíchejte si jedinečný servis. Klidně si jej vytvořte z co možná nejrozmanitějších barev a vzorů. Prim v tomto případě hrají ethno motivy, pestrá barevná paleta a hlavně - nepravidelnost. Jen ať to vypadá, že jde o ruční práci. Ideálně proto sáhněte po kamenině, která je navíc odolná a pevná.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.