Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Bohémská jídelna inspirovaná exotickými krajinami

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Větší než malá dávka pestrosti. A to nejen v případě materiálů a vzorů, ale i originálních kousků připomínajících cesty do dalekých krajin. Přesně to vše je typické pro bohémský interiér. Čím exotičtější, tím lepší. Zkrátka to pravé pro všechny volnomyšlenkáře a milovníky nekonvenčního bydlení.

Inspirujte se našimi tipy a vytvořte si jídelnu pro „hipíky” tělem i duší!

Patina se cení

Nábytek a doplňky v boho interiéru by měly vypadat, jako by si už nějaký ten kus života „odžily” dávno před tím, než se staly součástí vašeho bytu. Ideálně, pokud působí dojmem, že jste je objevili na bleším trhu při cestě po exotických zemích. Nesmí proto chybět nábytek z tmavých tropických dřevin a alespoň jeden ratanový kousek, který prostor odlehčí. A samozřejmě dekorace - vázy, sošky a osvětlení inspirované Blízkým východem budou to pravé!

Výplety mají zelenou

Ratanové židle jsou velmi pohodlné a mají nenapodobitelné kouzlo. I přes svou lehkost však něco vydrží. Ratan totiž patří k velmi pevným materiálům.

Zaměřeno na textury

Stůl s masivní deskou a zajímavou strukturou může působit až příliš mohutně, subtilnějšího dojmu proto docílíte kovovými nohami.

Klamte odrazem

Ozdobná závěsná zrcadla připomínající mandaly či tropické krajiny jsou nejen efektním doplňkem, ale pomohou prostor také opticky zvětšit a prosvětlit.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.