-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Bonami na návštěvě: Osobitý domov v rozevlátém stylu

Ivet v Bonami pracuje jako hlavní nákupčí bytových doplňků a dekorací, a tak není divu, že i její vlastní byt je promyšlený do posledního detailu. Stejně tak se do něj promítá i bohémská radost ze života a obliba v objevování nových míst. ♥

Co vše při zařizování svého domova zohledňovala a na které kousky nedá ani dnes dopustit, prozradila během naší návštěvy.

Odlehčený způsob bydlení

V ložnici na první pohled upoutá postel z palet, vedle které Ivet umístila i netradiční noční stolky.

„Bylo to takové ad hoc řešení, protože postel je hodně nízká a není jednoduché najít stolečky v odpovídající výšce. Zvolila jsem proto místo nich poličky, které jsem mohla umístit přesně tak, jak jsem potřebovala,”

Aby prostor působil lehce, využila Ivet místo šatní skříně věšák na oblečení.

„Ráda se limituji množstvím úložných prostor, pomáhá mi to udržet si takové věci, které skutečně potřebuji a tím se i snadno zbavit těch, co nevyužívám."

Osvětlení a dekorace

Největší radost dělají Ivet dekorace. S plédy, koberci, polštáři a kožešinami totiž může snadno obměnit charakter interiéru nejen podle nálady, ale i ročního období. Důraz klade i na náladové osvětlení.

„Nejsem fanouškem lustrů, které osvětlují celou místnost. Místo toho volím raději několik menších zdrojů světla, které poskytnou měkké teplé světlo a prostor zútulní. Inspirace pramení ze Skandinávie, kde se tvrdí, že každá místnost potřebuje alespoň sedm malých světelných zdrojů - stolní lampy, svíčky, světýlka a nástěnné či stojací lampy,” vysvětluje.

Více rad a tipů najdete zde