Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Bonami na návštěvě: Prostorný víkendový byt u jezera

Linda má v Bonami na starost vše, co souvisí s interiérovým designem a architekturou. V poslední době jí nejvíce zaměstnává vzhled našich nových prodejen. Nejnovější interiérové trendy ráda zkouší na vlastní kůži - sama říká, že byt je vlastně taková její laboratoř.

Víkendový byt, kam jezdí s rodinou načerpat energii po hektickém pracovním týdnu, je odrazem vkusu a životního stylu nejen jí, ale i jejího muže a dvou synů, kteří tady nejraději odpočívají sportem i procházkami se psem v okolní přírodě. Pojďte nakouknout ❤︎

Nechat vyniknout kráse přírody

Hlavní myšlenkou při zařizování interiéru bylo, jak zútulnit tento velký prostor, zároveň přitom ale zachovat jeho vzdušnost a krásný výhled na jezero, který je jeho největší ozdobou. Vybírali jsme proto nízké kusy nábytku a úložné prostory jsme nechali vyrobit truhlářem na míru do stavebně připravených nik.

Použitá barevná paleta odráží nádhernou přírodu,

která je za okny. Šišky a kůra borovic, písek na pláži nebo jezero měnící své barvy dle denní doby a počasí. Určitě by prospělo dát ještě na stěny nějaké pěkné obrazy nebo zarámované fotky. S jejich výběrem si ale dáváme na čas.

Vzhledem k nestandardní velikosti jídelního stolu zde najdou své uplatnění nadrozměrné dekorace, jako je například krásná váza se zrezlou patinou nebo kulaté mosazné podnosy.

Materiálové ladění

Velký důraz jsme kladli na sladění různých použitých druhů a odstínů dřeva. Na podlaze je tedy dub v koňakovém odstínu, ke kterému skvěle ladí kouřově hnědý ořechový masivní stůl. Pro změkčení a zútulnění interiéru je zde použito velké množství bytových textilií.

Ráda v interiéru používám velké množství váz a váziček, do kterých aranžuji jak čerstvé květiny tak vše, co najdu při procházce lesem. Skvěle vypadají například modřínové větvičky se šiškami nebo lesní kapradí.

Mou vášní jsou i další dekorace v přírodních odstínech ladících k barvám interiéru. Některé jsou zakoupené a část jich jsou suvenýry z cest nebo vzpomínky na společné rodinné zážitky.

Koupelna s charakterem

Koupelna je v místě původní lázeňské art deco vily, což prozrazují svým tvarem původní okna s hlubokými parapety, na které se krásně aranžují dekorace a květiny. Zároveň sem propouštějí spoustu denního světla, což je asi ten největší luxus.

Svou barevnou paletou ladí se zbytkem interiéru, obklady jsou v pískovém, béžovo-šedém odstínu s bílou sanitou a tmavě modrými doplňky. Součástí koupelny je i příjemný koutek s čalouněnou úložnou lavicí, na které je možné si odložit před vstupem do sprchy nebo vany.

Nad širokým dvojumyvadlem je kulaté zrcadlo, které je v příjemném kontrastu s jinak hranatými tvary použitými v koupelně.

Lámete si hlavu, jak vybrat pohovku pro velkou rodinu, nebo jaká je správná velikost koberce pro váš obývací pokoj? S tím vám poradí naše designérka Linda.