Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Horská chata v rustikálně bohémském stylu

Architektka a designérka Adriana Beca ráda zkoumá rovnováhu mezi funkčností a emocemi. Vždy toužila po dřevěné chatě na samotě v přírodě, kde by se mohla odpojit od městského stresu, užít si volný čas se svým partnerem, ale také často hostit přátele a rodinu.

Pojďte se inspirovat proměnou více než 70 let staré chalupy v praktický a na skutečné potřeby orientovaný prostor, který má silný charakter.

Mix stylů

„Architektura a design nemají hranice, takže naše zkušenosti a vášně se promítly do několika stylů.

Začali jsme v rustikálním stylu zachováním dřeva a venkovních trámů a obnovou střechy. Dále jsme přidali mnoho prvků ve stylu boho: dekorativní předměty na stěnu, macramé nebo malovaný nábytek od místních umělců.

Keramické dekorace na stěnách nás vracejí k tradičnímu rumunskému designu, ale otevřený, vzdušný prostor a kombinace kovových a dřevěných prvků jsou naopak specifické pro industriální styl.“

Variabilní nábytek

„Bonami nabízí širokou škálu výrobků z přírodních materiálů, jako je dřevo, juta, kámen nebo bavlna.

My jsme se rozhodli pro multifunkční pohovku, která se skládá ze dvou matrací, jež lze přeměnit na lůžko, a skvěle se hodí do rustikálního interiéru. Důležitým detailem jsou kožené řemínky.

Vybrali jsme i jednoduché doplňky, které příliš nepoutají pozornost, ale jsou velmi praktické. Jde například o koše z juty, bavlněnou deku polštáře s minimalistickými motivy.“

Spousta doplňků

„Dům má velmi osobitý charakter a mnoho doplňků a dekorací dotváří tuto pohádkovou atmosféru.

Na jedné straně jsou tyto prvky dekorativní, na druhé má každý z nich svůj vlastní příběh, který nám připomíná lidi, naše zážitky z cest, místa i jiné kultury.“

Venkovní nábytek a doplňky


„Ve venkovním prostoru není nikdy dost houpacích sítí, dek nebo polštářů.

Do exteriéru by se závěsná křesla, houpačky nebo záhradní nábytek dal přidávat donekonečna. Mezi dekoracemi by během večerů strávených uprostřed přírody neměly chybět ani světelné girlandy nebo lampiony.“

Tipy a triky

„Ideální je zvážit konzultaci s projektantem nebo architektem. Existuje mnoho detailů a aspektů světla, kompozice a tvaru, které si zaslouží diskusi s odborníkem.

Osobně si myslím, že prostor musí vyprávět příběh, aby vyvolal emoce. Pomocí nábytku a dekorativních prvků z přírodních materiálů, dřeva nebo keramiky skvěle navodíte atmosféru plnou pozitivní energie."