100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Dětský pokojíček podle blogerky Smooth & Cooking

Vybavení dětského pokoje pro chlapečka může být radost i zábava. Zároveň je ale zapotřebí dbát i na praktickou stránku věci. A s tím vyvstává spousta otázek. Jaká postýlka zvládne růst spolu s dítkem? Které motivy se na stěnách či povlečení jen tak neomrzí?

Dvojnásobná maminka a energická autorka blogu smoothandcooking v tom už má jasno. A tak nám při návštěvě prozradila, jak se jí povedlo vybavit dětský pokojíček pro tříletého Tobiáše

Pokojíček pro kluka, co neomrzí

Sympatická Kateřina je správnou ženou činu, která neváhá vše vzít do svých rukou. A je jedno jestli se jedná o přípravu několikachodového menu nebo proměnu dětského pokoje. A tak i zpočátku veskrze praktická a nenápadná výměna Tobiho dětské peřinky za větší pro ni byla impulzem pro oživení celého pokojíčku.

"Tobínek má rád změny. Díky nim vidí hračky a věci v novém světle. Takže mu s chutí a pravidelně přesouvám nábytek, přemisťuji a uklízím hračky. Dělám mu tak pokojíček stále atraktivním a v jeho očích zajímavým."

Aby tedy nebyl pokojíček stále stejný, zvolila Kateřina dvě sady doplňků v různých barevných paletách, které bude v průběhu roku obměňovat. V první variantě hrají prim hřejivě béžové až hořčicové odstíny a druhá je vyvedená ve svěžích modrých odstínech. Ovšem díky množství použitých přírodních materiálů působí pokojíček vždy útulně.

Ideální dětská postel po všech směrech

Před samotným výběrem měla Kateřinu vcelku jasnou představu, co by měla dětská postel splňovat. Představovala si tvarově jednoduchý, ale přesto pro děti zajímavý zajímavý kousek v nestandardních rozměrech.

Tobík má totiž vcelku malý pokojík, ve kterém je potřeba šetřit místem. Délka postele měla být 160 cm a šířka klasických 90 cm - to aby si k němu mohli rodiče v případě nemoci nebo uspávání lehnout.

Postel značky Adeko byla podle slov Kateřiny láska na první pohled. Vyrobená z masivu, nízká, s perfektními rozměry a její design přirozeně slouží i jako bočnice proti pádu. Jednoduše vyhovující po všech stránkách a vcelku jasná volba.

“I po dvou letech užívání nás postel stále baví a každý, kdo k nám přijde ji obdivuje. A já se nedivím, mám totiž v plánu koupit ještě druhou a až bude čas, tak do ní ustlat Vincentovi. “

Výběr povlečení

Se změnou peřiny za větší došlo i na výběr nového povlečení, který maminka zčásti nechala i na Tobíkovi.

Jejím favoritem je ložní prádlo z prémiové bavlny doplněné jemnými motivy, který podle ní mají nekonečné možnosti využití. Přírodní potisk dokonale zapadl do lesního pokojíčku a minimalisticky tečkovaný vzor si (k maminčině překvapení) vybral sám Tobík.

“Umím si představit, že až se jednou bude stěhovat, tak mu jej s sebou zabalím. Je nadčasové, kvalitní a vkusné pro jakoukoliv věkovou kategorii. I já sama bych si ho dala do ložnice.“

Kam s hračkami?

Toto dilema řeší snad každá rodina s dětmi: kam uložit množství hraček a lega? Začíná to jednou krabicí a po pár letech je z toho pěkně nesourodá sbírka.

Proto Kateřina hledala stylový a hlavně dostatečně velký úložný box. Koš od značky Bloomingville měla vyhlídnutý už pár let, stále ji ale trochu odrazovala cena. Přesto nakonec usoudila, že je to trendům odolávající kousek, který ještě po Tobíkovi podědí Vincent a potom jej využije klidně i v prádelně.

“Nakonec jsem byla mile překvapená, protože v reálu je ještě krásnější. Je obrovský i kvalitně vyrobený a tak vím, že opravdu vydrží mnoho let.“

Dávka roztomilosti nakonec

Neméně důležitými prvky, které pokojíček dokonale zútulňují, jsou přírodně laděné hračky a množství roztomilých polštářků ve formě zvířátek. Designově jednoduché samolepky zase oživují čistě bílé stěny, aniž by narušily vizuální čistotu pokojíčku.

Výsledkem je pokojík, který není příliš přeslazený, přesto působí hravě, útulně a zvládne růst se svým obyvatelem.