Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Doma na cestách: barevná Afrika

Africký kontinent je pro mnoho z nás stále zahalen aurou tajemna. Jste-li fascinováni jeho divokostí a různorodostí mnoha kultur, zkuste vnést trochu exotické atmosféry i k sobě domů.

A na co pamatovat při zařizování domova v africkém stylu? Hlavně se nedržet při zemi, ale projevit svou odvahu a jedinečnost. Pojďte se inspirovat!

Návrat ke kořenům

V dnešním přetechnizovaném světě bude působit „zemitost“ afrického interiéru jako balzám na nervy.

Tento styl jde ruku v ruce s přírodními elementy. Hlavní roli zde hraje krásně zbarvené dřevo, které skvěle ladí s koženými, jutovými i kovovými akcenty.

Důraz na kontrast i doplňky

V africkém interiéru často hraje prim černá a tmavě hnědá barva. Celek oživte divoce pestrými akcenty v hřejivých tónech žluté, červené i cihlové barvy. Ideálně pomocí polštářů a koberců .

Důležitým prvkem jsou výrazné umělecké objekty plné symbolů s tajuplným nádechem. Kromě váz a sošek doplňte interiér i zajímavým zrcadlem.

Nepodceňte osvětlení

Atmosféru místnosti podpoříte i vhodným osvětlením. Rozhodně dejte přednost měkkému teplému světlu. Kombinujte i různé druhy osvětlení - využijte lustry i stolní a stojací lampy. A samozřejmě nezapomeňte ani na svíčky, které se hodí nejen pro romantické letní večery.

Více rad a tipů najdete zde