100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Materiál: Dubové dřevo

Výrazná kresba, příjemný povrch, hřejivý dojem i dobré vlastnosti. To jsou všechno superlativa, která v kostce vystihují jeden z nejmilovanějších přírodních materiálů - dubové dřevo.

Nejenže se hodí do každé místnosti a lze ho sladit se zbytkem interiéru v rozmanitých stylech, ale díky jeho přirozenému světlému odstínu s ním můžete opticky zvětšit menší prostory a dodat jim tak na vzdušnosti.

O vlastnostech

Dřevo z dubu předčí své kolegy z jiných stromů v mnoha ohledech. Díky své vysoké hustotě je velice silné a pevné. Odolává hmyzu, houbám, plísním i výrazným vlhkým a suchým podmínkám.

Nejen jeho vynikající technické vlastnosti, ale i nezaměnitelná struktura a vzhled z něj dělají nejžádanější materiál jak v nábytku, tak i doplňcích a dekoracích.

Kousky, které odolají trendům

Takový dubový jídelní stůl či komoda je investicí, která se vám bude vracet každý den. Vydrží po generace a případné poškození jde snadno zabrousit a zachovat tím dokonalý vzhled. Ať už se rozhodnete pro solitérní kousky nábytku, nebo malé doplňky, pro krásné dubové dřevo se najde místo vždycky.

Více rad a tipů najdete zde