Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak naladit domov na vánoční atmosféru

Interiér prostoupený vánoční atmosférou nestojí jen na perfektně nazdobeném stromečku, ale právě mnoho menších, promyšlených detailů dokáže udělat velký rozdíl.

Své o tom ví i influencerka a dvojnásobná maminka Karolína Havlíková, kterou jsme navštívili v jejím domku kousek za Prahou. Ukážeme vám, jak málo stačí k tomu, aby i u vás doma zavládla sváteční atmosféra. ♥

Než začnete

Před samotným dekorování se rozhodněte pro konkrétní styl, kterého se budete držet ve všech místnostech domova. Mnoho věcí si díky tomu ujasníte rovnou na začátku.

Barevnost

Určete si také konkrétní paletu barev, ve které se bude celek nést. Prim by měly hrát 3, maximálně 4 barvy. Zajistíte tak, že konečný výsledek rozhodně nebude přeplácaný.

Kombinujte s citem

Tradiční vánoční červená vnese do interiéru hřejivost, kombinace s tmavě modrou zase dodá celku originální netuctový nádech. Doplňky v neutrálních odstínech krémové a béžové vánoční interiér příjemně “zjemní”.

Pro pohodlí

Z vánočně zařízeného interiéru by měl dýchat pocit útulného a bezpečného útočiště. To zajistíte množstvím polštářků a plédů z na dotyk měkoučkých a huňatých materiálů.

Naším favoritem jsou jednobarevné kousky z umělé kožešiny. Místnost (nejen) vizuálně zateplí i těžké sametové závěsy.

Doplňkové světlo

Dejte si záležet, aby v různých koutech místnosti bylo více ambientních světelných zdrojů, místo jednoho hlavního lustru.

Lucerny, světelné řetězy, svícny i voňavé svíčky dávají spoustu prostoru pro experimenty a dokáží okamžitě ovlivnit celkovou atmosféru místnosti.

Stolování

I při prostírání vánoční tabule myslete na své předem zvolené barevné schéma. Nesnažte se stůl zahltit množstvím dekorací, které by mohly nejen působit rušivě, ale i zbytečně zabírat místo.