Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Návštěva: Designérka opravila sto let starou vilu

Ola Nadolny je polská interiérová designérka, které se podařilo splnit si svůj sen. Koupila a zrekonstruovala 100 let starou vilu poblíž Varšavy. Chtěla zachovat co nejvíce klasických a tradičních interiérových prvků - zrekonstruovat původní schody, dvojité dveře do ložnice i dřevěnou podlahu.

„Věděla jsem, že styl, do kterého budu ladit svůj domov, musí odkazovat na předválečnou klasiku.“

Inspirujte se interiérem zařízeným s respektem k bohaté historii i s využitím nadčasových a odolných materiálů, které budou členům domácnosti sloužit mnoho dalších let.

Přírodní materiály v interiéru

Ubrus v obývacím pokoji, zástěra, povlak na polštář – ohledně textilu se snažím soustředit hlavně na bavlnu a len.

Tyto materiály jsou jednoduše nenahraditelné. Navíc k nim perfektně pasuje moje autorská keramika, kterou tvořím ve vlastním ateliéru.

Ráda si pro ke své autorské keramice vybírám originální doplňky. Skleněná máselnička v klasickém stylu, zlaté příbory - to je jen část mého každodenního stolování. Protože věřím v to, že bychom se měli obklopovat krásnými věcmi opravdu každý den.

Míchání stylů

Miluji rozmanitost a nevídané kombinace. Pokusem a omylem se snažím vytvářet harmonický interiér, kde se současný moderní design setkává s poklady nalezenými ve starožitnictví a bazarech.

A když mám na to náladu, nebojím se zariskovat. To pak přinesu domů kousek, který se může zdát extravagantní.

Závěsná lampa z přírodního peří na naší verandě je skvělým příkladem jednoho takového úspěšného experimentu.