Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak dodat domovu vánoční atmosféru na poslední chvíli

Vánoce jsou považovány za svátky klidu a míru, ovšem v dnešním světě to často neplatí. Vytvoření perfektní vánoční atmosféry a krásně nazdobeného bytu s sebou přináší spoustu časově náročných a často i stresujících aktivit.

Pokud nestíháte vše zařídit, tak jak byste potřebovali, nezoufejte. Máme pro vás několik tipů, jak si domů pustit vánočního ducha i bez toho, aniž byste se museli stresovat.

Základ je plánování

Rozvrhněte si různé aktivity na každý den. Napište si na kus papíru datum a hodinu, kdy a čemu se budete věnovat a mějte ho stále na očích. Jednotlivé aktivity nemusí zabrat moc času, stačí každý den 30 minut až hodina a uvidíte, že na Vánoce budete mít vše připravené. Jeden den například ozdobte stromeček, druhý den vyvěste světýlka do oken, třetí den připravte větvičky do vázy, další den zabalte dárky.

Hlavně jednoduše

Vsaďte na minimalismus a přírodní styl, který je trendem letošních Vánoc. Vydejte se do přírody a nasbírejte větvičky. Ty pak můžete použít na věnec nebo je dát jednoduše do vázy. Do větviček pak můžete zaplést světelný řetěz nebo je nazdobit jen pár vánočními ozdobami. Hotovo budete mít za pár minut a efekt bude dokonalý.

Provoňte si domov

Dalším rychlým a jednoduchým způsobem, jak navodit vánoční atmosféru je provonět domov aromatickými svíčkami nebo difuzéry s vůní skořice, vanilky, jehličí nebo citrusů. Večer při svíčkách, které krásně voní a za okny poletují vločky sněhu navodí tu pravou atmosféru vánočního klidu. Můžete vsadit i na františky, purpuru a vonné tyčinky.

Dolaďte atmosféru světýlky

Nejen svíčky, ale i světelné řetězy a ozdoby vytvoří útulnou atmosféru. Aby světla nepůsobila rušivě, volte spíše jednu barvu, ideálně teplý odstín bílé, který připomíná plamen svíček. Světelné řetězy se hodí kamkoliv - od oken přes stromeček až po velké sklenice, ve kterých vytvoří originální zátiší.

Jednoduché cukroví

Napečte si jen ty nejjednodušší druhy cukroví a zbytek objednejte v cukrárně. Možná přijdete na to, že ho ani tolik nepotřebujete. Ideální jsou například jednoduché vanilkové rohlíčky, linecké cukroví s marmeládou nebo perníčky.

Mějte v dekoracích pořádek

Každoroční třídění a hledání ozdob i dekorací si můžete ušetřit díky tomu, že si na ozdoby pořídíte šikovný organizér. Vybírat můžete z praktických boxů s víkem, které vše ochrání před prachem, rozbitím i případným vlhkem. Pokud nemáte úložných prostorů nazbyt, oceníte úložné boxy, které zasunete pod postel.