Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak na útulný domov podle feng shui

Cítíte, že váš domov nutně potřebuje změnu? To ovšem nemusí hned znamenat pořízení nového nábytku. Někdy stačí jen několik nových doplňků či dekorací, případně některé kousky přemístit, uspořádat nebo jednoduše poslat dál. A rázem zjistíte, že se vám doma lépe dýchá.

Proto jsme si pro vás připravili několik tipů pro každou místnost inspirovaných učením feng shui, s nimiž ze svého domova vytvoříte útulné bydlení.

Feng shui ložnice

1. Základem feng shui ložnice jsou přírodní materiály jako například len, vlna, dřevo nebo mořská tráva. Vhodné jsou tlumené a zemité barvy.

2. Dekorujte jemně a minimalisticky. Pro útulnou ložnici bude dostačující socha, váza či obraz v jemném rámu.

3. Zrcadlo ve feng shui ložnici neumisťujte ani naproti posteli, ani naproti oknu. Odrazy totiž narušují klidný spánek.

4. Noční stolky by měly být umístěny po obou stranách postele. Nehromaďte na nich ale zbytečnosti. Stačí lampička, kniha a vonná svíčka.

Feng shui obývací pokoj

1. Pocit bezpečí pomůže zajistit čelo pohovky směřující ke dveřím. Do feng shui obývacího pokoje zakomponujte hřejivé a jemné barvy – krémovou, hnědou i oranžovou, ta podporuje komunikaci.

2. Vneste do místnosti životní energii pomocí pokojových rostlin, zejména těmi se zakulacenými listy. Máte-li málo místa, využijte nástěnných a závěsných květináčů.

3. Správně umístěným zrcadlem docílíte prosvětlení a optického zvětšení interiéru. Příjemné atmosféry dosáhnete tlumeným osvětlením a vonnými svíčkami.

4. A feng shui dekorace pro obývací pokoj? Nejlépe obrazy, které ve vás vzbuzují příjemné pocity.

Feng shui koupelna

1. Nejzásadnější je jednoznačně dokonalý pořádek. S tím vám pomohou různé organizéry do koupelny. Útulné koupelny dosáhnete s bambusovými doplňky a prvky z přírodních materiálů.

2. Zrcadlo v koupelně dostatečně osvětlete, nejlépe i denním světlem. Prostor prosvětlíte a opticky zvětšíte.

3. Ve feng shui koupelně nezapomeňte ani na rostliny. Vybírejte ale takové, které milují vysokou vzdušnou vlhkost.

4. Vyvažujte v koupelně převažující element vody pomocí prvků a doplňků ze dřeva nebo kameniny.

Navnadili jsme vás? Tady naše praktické tipy nekončí, objevte u nás nejnovější inspirace se stylovým nábytkem i doplňky.