Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

7 tipů, jak na elegantní štědrovečerní tabuli v tradičních barvách

Pokud si chcete u štědrovečerní večeře dopřát vrcholnou míru elegance, začněte už u slavnostní tabule. Pravidlo je jednoduché - spokojte se jen s tím nejlepším. Tradiční barvy, ladné tvary, sváteční porcelán a nablýskaný křišťál budou to pravé, čím zdůrazníte výjimečnost společně strávených chvil v kruhu nejbližších.

Inspirujte se našimi tipy, jak pomocí stylového nádobí, doplňků a dekorací prostřít vánoční stůl v moderním stylu.

1

Sada, která odolá trendům

Ačkoliv bělostným porcelánem nikdy nic nezkazíte, nebojte se experimentovat. Zdobené kameninové talíře upoutají nejen neokoukaným tvarem, ale i barvou. Jídelní servis v červené nejenže podpoří apetit a tabule bude hned působit hřejivějším dojmem. Pokud přidáte i několik servírovacích misek v bílé a tmavě zelené, sestava bude působit vzdušněji a uvolněněji.

2

Ubrousku, prostři se

Ubrus vyberte jednobarevný. Okraje by přitom měly přesahovat hrany stolu na každé straně alespoň o 30 cm. Pokud je to možné, nebojte se je nechat splývat až k podlaze. Pokud se však pyšníte masivním stolem, vystavte jej na odiv a doprostřed jídelní desky umístěte pouze pruh běhounu.

Přidejte také ubrousky a lněné prostírání. S červeným nádobím bude ladit kombinace krémové, tmavě šedé a šalvějově zelené. U přípravy oceníte i slušivou zástěru.

3

Krása čirého skla

Ujměte se přípitku s grácií. Víno si zaslouží podávat na vysoké stopce a v čirém, nejlépe křišťálovém skle - vynikne tak barva a čistota nápoje. Přepychově budu působit ty se zlacením či jemnými rytinami. Čím víc bude pohár připomínat ty ze zámku, tím lépe.

Zatímco ze sklenky tvaru tulipánu můžete servírovat většinu vín a destilátů, které v něm perfektně uvolní vůně, balón bude vhodný pro červená a burgundská. Perlivost šumivých si vychutnejte výhradně z flétny. Přidejte i i broušenou karafu na čistou vodu a výsledek bude perfektní.

4

Servírování se vší pompou

I když si cukroví získá na stole pozornost tak jako tak, není od věci jeho prezentaci přeci jen povýšit. A to doslova. Což takhle vytvořit malé zákoutí se sladkým barem? Patrové stojany, podnosy a dózy na stopkách pro to budou ideální. Navíc tak získáte více místa na ostatní servírovací tácy a mísy.

5

Vánoční dekorace

Výjimečné chvíle si žádají i výjimečné dekorace. Využijte zejména světelné dekorace, které prostor zútulní. A je jedno, zda půjde o věnce či řetězy.

Něžně působí například světýlka ležérně rozprostřená na stole či komodě, působivého efektu docílíte i retro figurkami či vyřezávanými dekoracemi.

6

Nezapomeňte na svíčky

A nakonec? Rozhodně by neměly chybět svíčky, které vnesou ke stolu romantiku. Štíhlé jsou sice velmi elegantní, avšak dbejte na to, aby nebránily ve výhledu na ostatní hosty. Pokud vám ještě zbylo místo uprostřed stolu, zaplňte jej například jednoduchou girlandou.

Více vánočních rad a tipů