Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

7 tipů, jak na elegantní štědrovečerní tabuli v tradičních barvách

Pokud si chcete u štědrovečerní večeře dopřát vrcholnou míru elegance, začněte už u slavnostní tabule. Pravidlo je jednoduché - spokojte se jen s tím nejlepším. Tradiční barvy, ladné tvary, sváteční porcelán a nablýskaný křišťál budou to pravé, čím zdůrazníte výjimečnost společně strávených chvil v kruhu nejbližších.

Inspirujte se našimi tipy, jak pomocí stylového nádobí, doplňků a dekorací prostřít vánoční stůl v moderním stylu.

1

Sada, která odolá trendům

Ačkoliv bělostným porcelánem nikdy nic nezkazíte, nebojte se experimentovat. Zdobené kameninové talíře upoutají nejen neokoukaným tvarem, ale i barvou. Jídelní servis v červené nejenže podpoří apetit a tabule bude hned působit hřejivějším dojmem. Pokud přidáte i několik servírovacích misek v bílé a tmavě zelené, sestava bude působit vzdušněji a uvolněněji.

2

Ubrousku, prostři se

Ubrus vyberte jednobarevný. Okraje by přitom měly přesahovat hrany stolu na každé straně alespoň o 30 cm. Pokud je to možné, nebojte se je nechat splývat až k podlaze. Pokud se však pyšníte masivním stolem, vystavte jej na odiv a doprostřed jídelní desky umístěte pouze pruh běhounu.

Přidejte také ubrousky a lněné prostírání. S červeným nádobím bude ladit kombinace krémové, tmavě šedé a šalvějově zelené. U přípravy oceníte i slušivou zástěru.

3

Krása čirého skla

Ujměte se přípitku s grácií. Víno si zaslouží podávat na vysoké stopce a v čirém, nejlépe křišťálovém skle - vynikne tak barva a čistota nápoje. Přepychově budu působit ty se zlacením či jemnými rytinami. Čím víc bude pohár připomínat ty ze zámku, tím lépe.

Zatímco ze sklenky tvaru tulipánu můžete servírovat většinu vín a destilátů, které v něm perfektně uvolní vůně, balón bude vhodný pro červená a burgundská. Perlivost šumivých si vychutnejte výhradně z flétny. Přidejte i i broušenou karafu na čistou vodu a výsledek bude perfektní.

4

Servírování se vší pompou

I když si cukroví získá na stole pozornost tak jako tak, není od věci jeho prezentaci přeci jen povýšit. A to doslova. Což takhle vytvořit malé zákoutí se sladkým barem? Patrové stojany, podnosy a dózy na stopkách pro to budou ideální. Navíc tak získáte více místa na ostatní servírovací tácy a mísy.

5

Vánoční dekorace

Výjimečné chvíle si žádají i výjimečné dekorace. Využijte zejména světelné dekorace, které prostor zútulní. A je jedno, zda půjde o věnce či řetězy.

Něžně působí například světýlka ležérně rozprostřená na stole či komodě, působivého efektu docílíte i retro figurkami či vyřezávanými dekoracemi.

Více vánočních rad a tipů