Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak na venkovní vánoční výzdobu

Domy a zahrady pokryté vánočními světýlky jsme před lety vídali pouze v amerických filmech. Postupně si ale venkovní vánoční dekorace našly cestu i k nám.

Pokud jste se i vy letos rozhodli, že si kromě interiéru ozdobíte i vchod, zahradu nebo balkon, inspirujte se vánočně vyzdobenou terasou polské influencerky Mojdommojemiejsce.

Jak ozdobit vchodové dveře

Vánoční věnec na dveře

Ještě před pár lety byly vánoční věnce na dveřích spíše výjimkou. Dnes byste holé dveře hledali jen marně. Můžete si vyrobit živý přírodní věnec nebo koupit umělý, který je praktičtější, protože z něj neopadávají jehličky a můžete ho použít i další rok.

Rohožka

Rohožka je věc, která se s vámi loučí při každém vašem odchodu. A když se vracíte domů, je to to první, co vidíte. Vyberte si kousek s vánočním motivem, který vykouzlí úsměv na tváři jak vám, tak i vašim návštěvám.

Přírodní dekorace do květináče

Pokud máte před dveřmi trochu místa, využijte ho pro vánoční výzdobu v květináči. Použít do něj můžete větvičky břízy, chvojí, nebo do něj zasadit malý stromeček.

Světýlka

Světelné řetězy dodají domu slavnostní vzhled. Můžete jimi ozdobit větvičky v květináči, věnec nebo girlandu, kterou pak vyvěsíte nad dveře.

Jak ozdobit zahradu

Rozsviťte stromky

Máte na zahradě listnaté stromy, které jsou přes zimu holé? Využijte světelné řetězy a obmotejte jimi kmeny i větve jednotlivých stromů. Ideálnější jsou ale jehličnany, protože se dají ozdobit nejen vánočními světýlky, ale také klasickými ozdobami, takže si kromě vánočního stromku v obýváku, můžete vytvořit ještě další na zahradě. Dejte si ale pozor, aby světelné řetězy byly dostatečně dlouhé.

Jak vyzdobit balkon a terasu

Osvětlené girlandy

Velmi jednoduchou vánoční výzdobou pro vaši terasu nebo balkon je osvětlená girlanda. Postačí, když si z větviček nějakého jehličnanu vytvoříte dlouhé girlandy, které připevníte k zábradlí a přes ní připevníte vánoční světýlka. Můžete použít i umělou girlandu, která vám vydrží roky.

Výzdoba v truhlících

Pokud máte na zábradlí truhlíky, do kterých sázíte na jaře muškáty, můžete je využít na vánoční výzdobu. Do truhlíků zapíchejte větvičky jehličnanů a přidejte baňky, které připevníte ke špejlím, aby neuletěly. Použít však můžete i jiné vánoční ozdoby jako jsou andílci, hvězdičky nebo vločky.

Lucerny a světýlka

Chcete-li, aby balkon či terasa působily útulně, umístěte na strop světelné řetězy se žárovkami. Se světýlky to ale nepřehánějte. Postačí, když osvětlíte pouze jednu část balkonu. Rozhodnete-li se světýlky ozdobit girlandu nebo truhlíky, na strop už žárovky nedávejte. Prostor můžete ještě doplnit světelnou lucernou, která se k zimnímu období náramně hodí.

Textil a dekorace

Nezapomeňte ani na designové vánoční dekorace a textilní doplňky v podobě nejrůznějších plédů, dek a polštářků, které dodají terase či balkónu tu pravou vánoční atmosféru. Pokud navíc budete chtít venku chvíli posedět, dokonale vás zahřejí.