Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak se staví sen: Proměna zanedbaného domu na útulný domov

Paní Dana, měla těžký život již od dětství, kdy ji za minulého režimu díky hluchoněmým rodičům umístili rovnou do zvláštní školy. Osud jí ale připravil mnoho dalších životních zkoušek v podobě násilí i zklamání.

Možná právě proměna ponurého domu s designérkami Jaroslavou Hájkovou a Hanou Šmejkalovou pomůže Daně nastartovat novou životní etapu. Pořad Jak se staví sen se vysílá každé pondělí ve 21:40 na TV Prima, či na webových stránkách.

Nelehký osud a neutěšené bydlení

Samoživitelka Dana žila se svou jedenáctiletou dcerou Terezkou ve starém domě svých hluchoněmých rodičů v podstatě na hranici chudoby. Svého otce Terezka nikdy nepotkala. Ten před lety donutil jít Danu na potrat, ale lékaři zákrok Daně rozmluvili a podpořili ji v rozhodnutí dítě si nechat.

V domě bylo vše původní – včetně starých hliníkových elektrických rozvodů i staré kuchyně. Zabydlenou měly jen jednu místnost, která sloužila zároveň jako obývák, ložnice i dětský pokoj.

Kuchyně „před“ a „po“:

Obývák s ložnicí

Přestože má byt vcelku nepraktickou dispozici, kdy jsou všechny pokoje průchozí, rozhodly se designérky stavebně nezasahovat do nosných konstrukcí. Navrhly pro Danu vlastní ložnicový koutek, který je od zbytku obývacího pokoje oddělen policemi a poskytuje tak dostatek soukromí.

Obývák s ložnicí „před“ a „po“:

Pokoj pro Terezku

Ani Terezka to zatím neměla v životě úplně jednoduché. Kvůli šikany musela nedávno přestoupit do nové školy. Nově se musí sžívat s bezlepkovou a bezlaktózovou dietou, ale protože jsou speciální suroviny dražší, tak to už tak těsnému rodinnému rozpočtu nepřispívá.

Terezka si přeje stát se zubařkou. Doufáme, že vytvoření skutečného domácího zázemí rodině pomůže nasměrovat svůj život správným směrem a nechat všechny nešťastné události v minulosti.

Proměnu tohoto interiéru měly na starosti designérky Jaroslava HájkováHana Šmejkalová.