Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Jak textilem ochladit i zahřát interiér

Někdy je nám příšerné horko a jindy zase vlezlá zima. Pro takové případy se hodí mít v zásobě pár spolehlivých textilních doplňků, které situaci vyřeší. Správně zvolené barvy a materiály vás totiž zvládnou ochladit i zahřát. Přesvědčte se sami.

Jak ochladit rozpálený interiér

Na letní měsíce se všichni těšíme, pokud zrovna nemusíme trávit čas zavření doma nebo v kanceláři. Jak se slunce začne opírat do oken a teplota stoupá, hledáme řešení, jak místnost ochladit. A my pro vás máme hned 3.

1. Světlé barvy

Černé a tmavé barvy pohlcují teplo, a tak zvyšují teplotu. Proto bývají lidé v jižních krajích oděni do světlých a prodyšných látek. Myslete na to při výběru veškerého textilu. Polštáře a přehozy ve světlých barvách navíc přináší optický pocit ochlazení, kterým rozhodně rozpálené místnosti ulevíte.

2. Zatemňovací závěsy

Chcete-li si na chvíli oddechnout od horkých slunečních paprsků, zvolte závěsy, které vás před nimi uchrání. Nepropustné závěsy budou mít v názvu zatemňovací, ale poslouží i ty z neprůsvitného materiálu jako je samet.

3. Lehké a chladivé materiály

Huňaté deky schovejte na nějakou dobu do skříně a místo toho sáhněte po osvědčených materiálech jako jsou bavlněný satén nebo len. Co mají společného? Zvládnou skvěle regulovat teplotu, takže vám pod nimi nebude v létě horko a také dobře absorbují vlhkost a vaše pokožka zůstane svěží.

Jak místnost rychle zahřát

Pak jsou tu měsíce, kdy myslíme jen na to, jak se rychle zahřát. Vyzkoušejte tyto tři typy, díky kterým rozhodně mrznout nebudete.

3. Hřejivé materiály

Mikroplyš je tvořen krátkými hustými chloupky, které jsou jemné na dotek a krásně vás zahřejí. Stejně tak bavlněný flanel má svou typickou strukturu, do které bude potěšení se zachumlat. A nezapomeňte na přírodní merino vlnu.