Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak textilem ochladit i zahřát interiér

Někdy je nám příšerné horko a jindy zase vlezlá zima. Pro takové případy se hodí mít v zásobě pár spolehlivých textilních doplňků, které situaci vyřeší. Správně zvolené barvy a materiály vás totiž zvládnou ochladit i zahřát. Přesvědčte se sami.

Jak ochladit rozpálený interiér

Na letní měsíce se všichni těšíme, pokud zrovna nemusíme trávit čas zavření doma nebo v kanceláři. Jak se slunce začne opírat do oken a teplota stoupá, hledáme řešení, jak místnost ochladit. A my pro vás máme hned 3.

1. Světlé barvy

Černé a tmavé barvy pohlcují teplo, a tak zvyšují teplotu. Proto bývají lidé v jižních krajích oděni do světlých a prodyšných látek. Myslete na to při výběru veškerého textilu. Polštáře a přehozy ve světlých barvách navíc přináší optický pocit ochlazení, kterým rozhodně rozpálené místnosti ulevíte.

2. Zatemňovací závěsy

Chcete-li si na chvíli oddechnout od horkých slunečních paprsků, zvolte závěsy, které vás před nimi uchrání. Nepropustné závěsy budou mít v názvu zatemňovací, ale poslouží i ty z neprůsvitného materiálu jako je samet.

3. Lehké a chladivé materiály

Huňaté deky schovejte na nějakou dobu do skříně a místo toho sáhněte po osvědčených materiálech jako jsou bavlněný satén nebo len. Co mají společného? Zvládnou skvěle regulovat teplotu, takže vám pod nimi nebude v létě horko a také dobře absorbují vlhkost a vaše pokožka zůstane svěží.

3. Hřejivé materiály

Mikroplyš je tvořen krátkými hustými chloupky, které jsou jemné na dotek a krásně vás zahřejí. Stejně tak bavlněný flanel má svou typickou strukturu, do které bude potěšení se zachumlat. A nezapomeňte na přírodní merino vlnu.