Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Dětský koberec: Vyberte ten nejlepší na hraní i zahřátí

Iva Baltaretu · 7. září 2021

Když jsme byli bezdětní, koberec pro nás představoval jen další závazek na uklízení. Jakmile se nám ale narodilo miminko, pořídili jsme koberec, jen co se začalo víc hýbat.

Jak vybrat ideální koberec do dětského pokoje?

A proč vlastně? Možná si myslíte, že ho malé dítě nepotřebuje. Ale je to velmi praktické a bezpečné. Když se totiž miminko začne přetáčet, není dobré ho nechávat na gauči. Raději ho položíte na zem, kde bude v bezpečí.

1. Když vybíráte koberec pro děti, nebojte se umělých vláken. Syntetické koberce jsou velmi odolné a budou se dobře udržovat.

2. Kupte si takový koberec, aby šel snadno čistit a mezi vlákny se nezachycovaly nečistoty a prach. Dejte přednost krátkým vláknům před dlouhými.

3. Vsaďte na kusový koberec. Bude levný, lehce ho složíte, když přijde návštěva, nebo ho můžete převážet na chatu. A až doslouží, vyměníte jej za nový.

4. Uzlíky nebo střižený vlas? Pro údržbu bude lepší ten střižený. Vysajete z něj i nejmenší nečistoty, protože se v něm nemohou zachytit.

Jak vybrat koberec do dětského pokoje podle věku dítěte?

Těm nejmenším pořiďte klidně menší koberec s výraznějšími a kontrastními barvami. Můžete vybrat zajímavé pruhované, geometrické obrazce, černobílé vzory...

Jakmile děti povyrostou a začnou si hrát s autíčky a vláčky, zaměřte se na koberce se silnicemi, kolejemi, vesnicemi a městy. Takové koberce jsou oblíbené i u mnohem starších dětí. Určitě se vyplatí jeden mít.

Máte doma školáky? Zapojte je do výběru koberce také. Můžete jich pořídit i víc – jeden menší pod psací stolek, další do hracího koutku, nebo radši před postel? A tady už se nemusíte bát ani delších chloupků, protože starší děti si svůj pokoj mohou udržovat samy.

Světlý či bílý koberec? Ani světlých barev se nemusíte bát. Malé děti ho ničím nezašpiní, dokud jim nedáte do ruky jídlo nebo barvy.

Marcela z blogu Nordic passion při výběru koberce pro svou desetiletou školačku uvažovala takto: „Měla jsem hlavní kritéria velikost a vysoký vlas, abychom pokryli co největší plochu podlahy a zároveň vytvořili příjemné a hřejivé místo na hraní na zemi. Samozřejmě mě zajímal i samotný design, který by ladil se zbývajícím interiérem pokoje.“

Barevný koberec nemusí být jen doplněk

Některé dětské koberce jsou opravdu nádhernou ukázkou, jak podpořit dětskou fantazii a hraní.

• Už jsme psali výše: Velmi oblíbené jsou všechny koberce se silnicemi a městy. Ale pokud vaše dítě tíhne ke zvířátkům, vyberte mu koberec se zoo.

• Učí se právě písmenka? Pak mrkněte na tento koberec s písmenky.

• Nevadí vám, když budou po bytě hopsat? Podívejte se na koberec s motivem skákacího panáka.

• Pro všechny děti, co milují vesmír a hvězdy, bude skvělý kosmický koberec.

• Stále se vaše holčička převléká za Annu a Elsu? Koberec Ledové království je přesně do jejího pokojíku, nebo si najděte hezký růžový koberec.

• Na zeleném koberci si zahrají fotbal s tatínkem.

• Decentní, dostatečně velký a navíc oboustranný. Krásný koberec s motivem města ozdobí i sourozenecký pokojík

• Chcete si koberec sami přizpůsobit? Tenhle vybarvovací kulatý koberec by se vám mohl líbit.

Jaký koberec se hodí do dětského pokoje vám? Označte nás u fotek na Instagramu, rádi se necháme inspirovat.