Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vybrat stůl (nejen) do malé kuchyně

Kdo má stůl, ten bydlí. Bez něj si zkrátka domov nelze snad ani představit. Vždyť zejména u jídelního stolu se setkáváme se svými blízkými, pochutnáváme si na dobrém jídle a povídáme si. A proto by měl být vkusný, bytelný i praktický.

S našimi radami a tipy vyberete ten pravý stůl do malé kuchyně i velkorysé jídelny.

Jídelní stůl pro dva

Požadavky na stůl do malé kuchyně či prvního podnájmu by se daly shrnout jednoduše - za málo peněz hodně muziky. U stolu pro dva je dostačující rozměr 80 x 80 cm. Hranatý stůl je pro malou kuchyni výhodný - umístíte jej totiž ke zdi i do kouta. U kulatého jídelního stolu ale počítejte s větším prostorem na odsunutí židlí.

Chcete-li ušetřit, sáhněte po MDF desce. Je vyrobena ze slisovaného smrkového dřeva a díky nejrůznějším povrchovým úpravám nabízí přijatelný kompromis mezi vzhledem a cenou.

Sklopné a přídavné desky rychle „vykouzlí" u stolu další místo pro hosty.

Rozkládací jídelní stůl

Pokud předpokládáte, že si v budoucnu vezmete svůj jídelní stůl do nového bydlení, vyberte už nyní stůl z masivu. Nebydlíte-li v garsonce, vsaďte na jídelní stůl pro 6 osob, u kterého bude vždy dost místa.

Pokud k vám navíc chodí početnější návštěvy, oceníte rozkládací jídelní stůl. K některým modelům pohodlně usedne až deset osob. Pamatujte ale, že mezi stolem a zdí, případně dalším kusem nábytku, by měl být volný prostor alespoň 60 cm.

Pro pohodlné stolování počítejte na každou osobu s minimálním prostorem 60 x 40 cm.

Pro šest židlí zvolte obdélníkový stůl o rozměrech alespoň 90 x 60 cm.

Více rad a tipů najdete také zde.