-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak zařídit malý balkon

Mít svůj vlastní prostor pod širým nebem je pro mnoho lidí žijících ve městě malý sen. A je úplně jedno, že zrovna váš balkon má pouhé 4 m². I tak na něm vytvoříte dokonalé odpočinkové místo, bylinkovou zahrádku nebo si na něm užijete romantický večer ve dvou.

Možností je spousta. Stačí si vše jen dobře promyslet a zvolit ty správné doplňky. S tím vám pomůžeme my.

1. Vsaďte na skládací nábytek

Židle a stolek na kávu nebo drink je na balkóně absolutní nutnost - a to i na tom nejmenším! Abyste se mohli po balkóně pohodlně pohybovat, když zrovna nesedíte, pořiďte si praktické skládací židle a stoleček.

2. (Netradiční) posezení při zemi

Skvělou alternativou klasických židlí jsou venkovní pufy a futony. Ty od značky Karup můžete rozložené využít i k ležení. Po složení z nich dokonce vytvoříte vyšší taburetku. Doplňte je nízkým odkládacím stolkem a posezení v bohémském stylu je připraveno k použití.

3. Myslete "vertikálně"

Čím menší plochu balkon má, tím větší kreativita se projeví ve využití každého volného centimetru - včetně bočních stěn a zábradlí.

Pokud tedy chcete využít balkon k sezení, ale zároveň se nechcete vzdát ani bylinkové zahrádky, využijte závěsných a nástěnných květináčů. Nemůžete vrtat do stěn? Použijte několikapatrovou polici nebo schůdky.

4. Využijte rohový prostor

Rohy bývají často opomíjeny, přesto i na malém balkonku z nich můžete vytěžit maximum.

Stabilní rohové police v pestrých barvách využijete jako odkládací prostor pro vše, co je potřeba mít po ruce, jako místo pro rostliny i k umístění lucerny či jiných dekorací.

Pohodlí závěsného křesla se nemusíte vzdávat ani na mini balkóně. Když v něm zrovna nesedíte, přehoďte látku přes vrchní dřevěné rameno aby vás při pohybu po balkoně neomezovalo.

5. Doplňky pro větší pohodlí

Doplňky v pestrých barvách a rostlinných motivech dodají vašemu prostoru nejen hravost a charakter, ale hlavně zvýší váš komfort při odpočinku. Při zařizování proto nezapomeňte na podsedáky, polštáře a plédy.

Dalším trendem jsou venkovní koberce:
• Snadno se udržují a jsou velmi odolné vůči opotřebení.
• Ochrání vaše bosé nohy před studenou (nebo naopak rozpálenou) dlažbou.
• Díky široké nabídce najdete vždy takový, který doplní váš styl, ať už je jakýkoliv: bohémský, abstraktní či přírodní.

Chcete více rad a tipů na stylové zahradní doplňky a nábytek? Objevte je v našich dalších inspiracích. ♥