Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 Kč pro vásRegistracePřihlášení300 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Jarní přírodní věnec: Vyrobte si ho za chvilku

Iva Baltaretu· 4. dubna 2022

Uvijte si s námi jednoduchý jarní věnec, na který si vystačíte s několika proutky a květinami. Je jednoduchý a zvládnete ho během chvilky.

Co budete na jarní věneček potřebovat?

Základ na věnec: buď použijte kovový či dřevěný kruh, nebo si jednoduše svažte pár proutků do kruhu. My jsme měli vrbové proutky, ale hodí se také psí víno, větvičky břízy a podobně.

Na věnec a zdobení: borůvčí, gypsophila (nevěstin závoj) a uschlé stonky plazivého svlačce. Gypsy i borůvčí jsme koupili v květinářství, netrhejte ho ve volné přírodě. Určitě na svůj věneček můžete využít i hezké koncové větvičky trnky, břízy, nebo stébla trav na louce, co přežily zimu.

Další potřeby, které se mohou hodit: zahradnické nůžky a drátek.

Jak vytvořit přírodní věneček krok za krokem.

1. Připravte si všechny potřebné věci. Větvičky a rostlinky si ustřihněte jen asi 10 cm dlouhé a vytvořte z nich trsíky.
2. Je možné si vytvořit ihned zkombinované trsy borůvčí + květiny, nebo jednotlivé druhy nechte odděleně a pak je střídejte až přímo během tvoření.
3. První trs přiložte ke kruhovému základu a pevně přivažte drátkem. Drátkem pak postupně přivazujte další a další trsy přírodnin.
4. Na konci drátek zafixujte a ustřihněte. Můžete z něj udělat očko, na které pak věnec zavěsíte.

Tipy: Nebojte se experimentovat a zkoušejte různé kombinace materiálů.