Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jarní stolování: Jak na elegantní velikonoční tabuli

Velikonoce jsou vhodnou příležitostí pro setkání s blízkými. A protože jsou symbolem znovuzrození a svěžesti, přizpůsobte tomu i velikonoční tabuli.

Jarní výzdoba nemusí být složitá, naopak. Velkou parádu uděláte s jednoduchým jídelním servisem, několika drobnými velikonočními dekoracemi a hlavně –⁠ čerstvými květinami.

Inspirujte se například jarním domovem interiérové designérky a keramičky Oly Nadolny.

Velikonoční stůl

V jídelně jsem vsadila na kontrast minimalistického kameninového nádobí a výrazného ubrusu. Velikonoční prostírání jsem ještě doplnila o neutrální látkové ubrousky. Když je jeden prvek velmi výrazný, musíme si uvědomit, že zbytek by neměl být příliš dominantní, neboť kompozice by mohla působit chaotickým dojmem.

Nepodceňte ani vhodné osvětlení. Svíčky? Proč ne? Výběr padl na osvěžující šalvějový odstín. Kromě toho jsem umístila na stůl lampu, která svou barvou a zajímavým tvarem oživila velikonoční tabuli.

Jarní výzdoba

A protože hlavním motivem velikonoční tabule jsou květy, nechybí na stole jemná snítka či váza s květinami. To vše perfektně ladí s jarním ubrusem. Elegantní dojem podrthují příbory ve zlaté barvě, které na stole září jako šperk.

Zajímavým prvkem je i velká nádoba na limonádu v retro stylu. Skleněný nápojový automat je nejen krásnou dekorací, ale také praktickým společníkem.