Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak na rychlý a efektivní úklid koupelny

V žebříčku oblíbenosti domácích prací se úklid koupelny asi nikdy nedostane na první místa. Proto jsme si pro vás připravili spoustu tipů, s kterými budete mít tuto činnost rychle a bezbolestně za sebou a výsledek bude bezchybný.

Inspirujte se naším výběrem praktických stěrek, mopů, závěsných poliček, věšáků a dalších vychytávek, díky kterým v koupelně lehce nastolíte harmonickou atmosféru.

1. Než začnete

Jako první krok dejte bokem veškeré kosmetické přípravky z poliček, umyvadla či vany - nebudou vám překážet v následujícím úklidu. Poté rovnou hoďte do prádla veškerý použitý textil - ručníky i předložky.

Tip: Předtím, než se pustíte do mokrého čištění, zameťte prach a všechny nečistoty nasucho. Následující vytírání vám pak půjde mnohem lépe a rychleji.

2. Postupujte odshora dolů

Začněte od vyšších poliček až po podlahu. Osvědčí se vám také, pokud rovnou na začátku aplikujete čistící prostředek rovnou do záchodu, umyvadla, sprchy či vany a necháte působit. Přípravek tak udělá kus práce za vás a vy se nebudete muset trápit namáhavým drhnutím.

Tip: Nefandíte chemickým prostředkům? Vytvořte si doma vlastní univerzální a ekologický čistič na všechny povrchy. Smíchejte 1 hrnek vody, půl hrnku octa, 2 lžíce jedlé sody a 20 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Hotovo!

Jak na zašedlé spáry?

Smíchejte jedlou sodu s citronem tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tu naneste na spáry a nechejte působit. Posléze vyčistěte starým kartáčkem nebo kartáčem na nádobí a opláchněte.

Skvělou práci ovšem odvede i praktický čistič na spáry v tužce od značky Wenko, který v sobě má i aktivní protiplísňovou složku.

3. Zredukujte kosmetické přípravky

Potýkáte se na poličkách nebo na okrajích vany a umyvadla s neúměrným množstvím lahviček a přípravků, který vůbec neodpovídá počtu osob v domácnosti? Projděte veškerou kosmetiku a vyhoďte vše, co je po datumu spotřeby i to, co už nepoužíváte. Získáte tak mnohem více místa a i úklid se vám bude dělat lépe.

4. Ulehčete si život promyšlenou organizací

Jakmile bude mít každá věc své místo bude i váš všední úklid probíhat rychleji a efektivněji. Využijte prostor na maximum s pomocí několikapatrových poliček a přehledných organizérů. Hlavně pro menší koupelny jsou skvělé také závěsné věšáky, poličky i koše na prádlo, které umístíte přímo na dveře.

5. Nezapomeňte na textilní doplňky

Nezapomeňte, že i sprchový závěs je potřeba čas od času hodit do pračky nebo aspoň vyčistit horkou vodou. Ten od značky Wenko se navíc pyšní protiplísňovou úpravou.

Tip: Slaďte barevný odstín ručníků, osušek, předložek i závěsu - koupelna pak bude působit ještě harmoničtějším dojmem.

Pouštíte se do úklidu i v ostatních místnostech? Inspirujte se dalšími úklidovými tipy i praktickými pomocníky.