Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Užijte si konec léta na zahradě a balkoně

Milujete léto a nedokážete si představit život bez balkonu nebo terasy? Využijte posledních skutečně slunečných dnů i příjemných večerů a načerpejte síly na blížící se podzim.

Společně s polskou blogerkou Agnieszkou Antosik jsme pro vás připravili několik užitečných tipů a výběr zahradního nábytku, dekorací, osvětlení a doplňků, které vám navodí prázdninovou atmosféru, i když se vaše dovolená stala vzdálenou vzpomínkou.

Balkon zalitý slunečním světlem

Nejlepší relaxace je ta, při které se můžeme odpojit od každodenního života. Nemůžete letos odjet do teplých krajin ani neplánujete cestu přes rok? Nic není ztraceno.

Vytvořte si na balkoně opravdovou oázu odpočinku. Vyberte si nábytek ve stylu boho, rozložte na podlahu pohodlný futon nebo na něj položte koberec a deku. Uvařte si čerstvou kávu, pusťte si příjemnou hudbu a relaxujte na sluníčku.

Náš tip: Pokud máte balkon na slunné straně, můžete se před ostrými paprsky jemně ochránit pomocí závěsů.

Oáza pro tělo i duši

"Prioritou na mém letošním seznamu bylo vybavení terasy a zahrady. Svou vysněnou terasu jsem si představovala už dlouho. Věděla jsem, že musí být klasická a přirozená, ale zároveň neobvyklá a okouzlující. Krásná, ale především funkční.

Při zařizování jsem se snažila dbát na každý detail, abych ve svém novém prostoru mohla brzy hostit přátele, vychutnat si každý šálek kávy a postarat se o pohodlí svého těla i duše."

Speciální rozloučení s letními prázdninami

Pokud jste šťastnými majiteli zahrady, užijte si ji naplno, než ji pokryje suché listí. Pozvěte přátele a uspořádejte chutný piknik. Stačí láhev vína, chutné pečivo a nejsladší sezónní ovoce.

Obáváte se, že teploty na konci sezóny už nejsou tak vysoké, abyste mohli celý den sedět na zahradě? Zvolte chytré řešení, jako je venkovní koberec, který izoluje studenou zem od vašich nohou, a zahradní futon, který nezastraší ranní rosa ani dešťová přeháňka.

Letní centrum pro rodinný život

"Rodinná zahrada je úplně jiná pohádka. Po tři letní měsíce je to náš druhý domov (doslova!). Protože jsem perfekcionistka a ráda se obklopuji interiérovými skvosty, napadly mě futony, které se ukázaly jako hit.

Voděodolný koberec s extrémně nízkými nároky na údržbu slouží jako náš podklad. Podařilo se nám tak spojit krásu a pohodlí, které v tomto případě tvoří dokonalý duet."

Romantické večery

Slunce sice zapadá dříve než v červnu, nikdo však netvrdí, že zábava musí končit se soumrakem. Vybavte svou zahradu světelnými girlandami, které navodí pohádkovou atmosféru a umožní vám užívat si čerstvého vzduchu až do pozdních hodin.

S chladným počasím se můžete vypořádat pomocí měkkých přikrývek nebo dek. Pokud navíc na zahradě postavíte krb s příjemně praskajícím dřevem, zaručujeme vám, že se vám nebude chtít domů.