Sleva 500 Kč nebo 2 000 Kč na váš nákup | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Královny pořádku: Jak zorganizovat malou koupelnu

Jak přeorganizovat nevelkou koupelnu čtyřčlenné rodiny tak, aby si v ní každý jednoduše našel to své, vešla se zde zásoba čistých ručníků i toaletního papíru a zároveň zde chaos nedostal šanci?

Je to sice výzva, ale není nemožná. Královny pořádku Lucie s Pavlínou mají totiž v rukávu spoustu chytrých vychytávek, o které se s vámi podělí.

Jak do své koupelny vnést nejen systém a řád, ale taky půvab pomocí stylových a praktických doplňků? Nechejte si poradit od Královen pořádku Lucie s Pavlínou.

1. tip

Začněte tak, že vyndáte všechno ven. Věci ze skříněk, poliček i okrajů vany.

Pak je roztřiďte podle účelu: elektroniku, make-up, krémy, vlasovou kosmetiku, manikůru s pedikůrou. Nakonec se zbavte všech prošlých, nepoužívaných či vypotřebovaných produktů.

2. tip

Do příliš velkých skříněk nainstalujte přídavné poličky. Buď na míru, nebo si můžete pořídit univerzální modulární polici, kterou jednoduše přizpůsobíte rozměru konkrétní skříňky.

3. tip

Do skříňky pod umyvadlem uložte ručníky a osušky. Vyplatí se je skládat vertikálně, tak se jich na polici více vejde, ale zároveň se budou i lépe vytahovat ven.

4. tip

Na věci roztříděné podle účelu si pořiďte speciální úložné boxy. Díky nim budete mít ve skříni lepší přehled.

Do zadní části skříňky ukládejte náhradní přípravky, nebo takové, které nepoužíváte často. Do přední části skříňky umístěte kosmetiku, kterou používáte denně.

5. tip

Pořiďte si speciální organizér na make-up, který můžete při chystání se pohodlně celý vytáhnout ze skříňky a posléze opět schovat.

6. tip

Hromada neladících ručníků pohozených na sušáku působí chaotickým dojmem. Pořiďte si tedy sadu ladících ručníků a k tomu i jednoduché háčky, na které je budete moci zavěsit.

7. tip

Zaměřte pozornost i na takový detail jako je koš. Pořiďte si takový, který má víko. Nebude vás tak každodenně rušit pohled na odpadky.

8. tip

Uvolněnou plochu na parapetu či u umyvadla, kterou jste získali zorganizováním kosmetických přípravků, doplňte o pěknou rostlinu, táckem na šperky či vonnou svíčkou. I takové maličkosti rázem změní atmosféru.

Pro ještě víc inspirace pro vaši koupelnu navštivte celou kategorii