Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 Kč pro vásRegistracePřihlášení300 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Milované značky na Bonami, za kterými stojí silné ženy

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 8. BŘEZNA

Dnešní den patří všem ženám a my máme tu čest vám představit několik z nich, které stály u zrodu oblíbených značek na Bonami. Seznamte se se skvělými designérkami, které si splnily své sny. Za některými nemusíme moc daleko, narodily se totiž v Čechách. Tak schválně, znaly jste všechny následující značky?

Whoop.de.doo: Něžné bourání tabu

Pod hravým názvem Whoop.de.doo, se skrývá kolekce ženských erotických pomůcek, které jsou mimořádně elegantní, velmi pečlivě navrhované a konzultované s gynekology. Navíc získaly Národní cenu za studentský design.

Za vším hledej ženu: Za jejich vývojem stojí česká designérka Anna Marešová, která se tehdy v rámci své diplomové práce odhodlala nabourat tabu v oblasti erotických pomůcek a vymyslet takové, které budou ženám prospěšné a navíc stylové. Výsledkem je kolekce něžných, lehkých a do detailu promyšlených pomůcek jako jsou venušiny kuličky, vibrátor a nově i menstruační kalíšek.

Venušiny kuličky jsou skvělou pomůckou pro posílení pánevního dna, což příznivě ovlivňuje ženské zdraví i sexuální prožitek. Tomu fandíme a věříme, že o Anně a její práci ještě mnoho uslyšíme.

Linda Vrňáková: Nábytek, který zlepšuje kvalitu života

Představte si krásné houpací křeslo, které bude zdobit váš interiér a navíc vás po těžkém dni ještě namasíruje. Není to sen? Přesně takový si splnila designérka Linda Vrňáková, když v rámci studií hledala originální čalounění a přitom narazila na fyzioterapeutickou metodu míčkování.

Obě věci spojila dohromady a výsledkem jsou ručně vyráběná závěsná a houpací křesla, podložky a polštáře, které vás při mírném pohupování ukolébají až do stavu úplného klidu a pohody.

Za vším hledej ženu: Linda Vrńáková z LIV Design, o sobě říká, že ji fascinuje recyklace, ráda vymýšlí nové věci, které mají praktické využití a zároveń nám zpříjemní nebo zkvalitní život. Do svých produktů se snaží dostat osobitý vzhled, jedinečnost a exkluzivitu. To vše s odpovědným přístupem ke společnosti a planetě, bez vytváření zbytečného odpadu.

Busy B: Pilná jako včelka

Taky si věčně připadáte zahlcení povinnostmi, schůzkami a věcmi, které nesmíte zapomenout nakoupit? Přesně proto vznikla značka Busy B, aby vám pomohla s plánováním a organizací každodenních dní i velkých událostí jako jsou svatby. A ty už si žádají pořádný plánovač!

Za vším hledej ženu: Za stylovými zápisníky a organizéry stojí produktová designérka Kerri Binnie, která začínala s vymýšlením organizéru na vánoční přání. Těch se v anglicky mluvících zemích posílá opravdu velká kupa a tak se pořádný organizér šikne. Příští rok si jich jedna společnost objednala 10 000 a tak vzniklo busy B.

Kerri pozorně naslouchala svým přátelům, kteří šíleli z multitaskingu a mnoha povinností a postupně pomocí různých plánovačů se snažila krotit jejich každodenní chaos. A její společnost rostla a ocenění za design přicházely. Dnes pořídíte vše od stylových plánovačů, kalendářů až po roztomilé různé psací potřeby, pouzdra a visačky.

PS: B jako Binnie, ale také anglicky včelka. Body za hravost.

Unlimited Design for kids: Dětský svět ručně vyráběný

Přesouváme se do dětských pokojíčků k dekoracím, které jsou nejen krásné, ekologické, ale navíc opravdu funkční. Nejrůznější papírové hračky a dekorace jsou šetrné k přírodě a dětem mohou sloužit jako úložné prostory na menší hračky. A není nic roztomilejšího než polička v podobě náklaďáku, ve kterém jsou uložená další autíčka.

Za vším hledej ženu: Michaela Horáčková (Lancová) založila své studio Unlimited Design v roce 2008, ale už předtím získávala nejrůznější ocenění za design. O pár let později se připojila i další značka Unlimited Design for kids, a dekorace z vlnité lepenky byly na světě. Velkou inspirací určitě byl Michaele i malý syn Matyáš.

Dnes pořídíte poličky ve všech možných motivech, ale k tomu také různé tabule na kreslení, adventní kalendáře a najde se i pár hraček pro nás dospělé. Například boxy na víno nebo pokladničky.

EMKO: Návrat k řemeslné tradici

Jestli už jste měli možnost zahlédnout křeslo nebo dekoraci z dílny značky Emko, jistě nám dáte za pravdu, že to je zkrátka něco! Do posledního detailu promyšlený a nadčasový, odolný a pečlivě vyráběný nábytek těch nejlepších materiálů, který vám vydrží dlouhá léta. Sami designéři říkají, že tvoří pro ty, kteří chtějí dodat svému prostoru šťávu.

Za vším hledej ženu: U základní myšlenky této společnosti byla Erika Markovska-Mikulskienė, která začala spolupracoat s designérkou Inesou Malafej. První psací stůl promýšlely už v rámci vysokoškolského projektu. O pár let později získal tento stůl prestižní cenu Red Dot. Pěkný rozjezd, ne?

Od té doby do sortimentu začaly přibývat další kousky, které jsou žádané na veletrzích v Evropě, Asii i USA. Za tím vším stojí původní myšlenka obnovení starobylé baltské řemeslné tradice a litevského designu. A to se podle našeho názoru povedlo výborně.

Značek, za kterými stojí silné ženy máme na Bonami mnohem víc. Všechny jsme je pro vás shromáždili do jednoho výběru.