Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Odborníci radí: Jak vybrat funkční nábytek (pro velkou rodinu)

Zvolit nábytek a doplňky tak, aby byly nejen krásné, ale i funkční, pohodlné a co nejvíce bezúdržbové může být oříšek i pro profesionála. A právě proto vám naše interiérová designérka Linda Povolná prozradí několik osvědčených rad a tipů.

Zjistíte, čím se řídit při výběru pohovky, jak o ni pečovat, kam správně umístit koberec a jaký konferenční stolek bude pro vás ten pravý. ♥

Jak vybrat pohovku pro velkou rodinu

Pohovka, na kterou se vejde celá rodina by měla být ideálně do tvaru L nebo U. Jelikož se jedná o pohovku, na které jistě chcete společně schoulit celá rodina včetně čtyřnohého mazlíčka při sledování oblíbeného filmu nebo zde prostě chcete trávit příjemné chvilky pohromadě, měla by také být co nejpohodlnější. Ideálně tedy hledáte:

• co nejhlubší sed
• vysoké polštáře za zády
• široké boční opěrky, na které se dá případně i něco pohodlně odložit: dají se zakoupit speciální podložky určené právě k tomu, aby se na bočních opěrkách dal vytvořit odkládací prostor například pro skleničku s pitím

Jak se nejlépe postarat o čalouněný nábytek

Nábytek potažený látkou vyžaduje pravidelné čištění a ošetřování, čímž můžeme výrazně prodloužit životnost potahové látky. Ideální je obrátit se na odborníky a sedačku si nechat vyčistit profesionálně.

Pokud mají křesla a pohovky oboustranné polštáře, doporučuje se pravidelně je obracet, aby se opotřebovávaly rovnoměrně. Přímé sluneční světlo škodí textilním vláknům i barvám, proto je vhodné používat žaluzie, markýzy nebo závěsy.

Na tkaninu působí nepříznivě také prach, proto je důležité jej pravidelně odstraňovat vysáváním hubicí bez kartáče. Skvrny vzniklé např. politím je nutné okamžitě odstranit - odsáváme přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek, netřeme!

Bonami na návštěvě

Zajímá vás, jak promyšleně zařídila svůj byt designérka Linda? Nakoukli jsme k ní domů a načerpali spoustu nové inspirace. ♥