Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Pohledem designéra: Jak vybrat ideální konferenční stolek

Konferenční stolky existují v nejrozmanitějších tvarech, velikostech a materiálech, jaké si jen umíte představit. To však může ztížit výběr těm, kteří o svém vysněném stolku zatím nemají konkrétní představu.

Proto jsme oslovili designérku Kristínu z interiérového studia Dekoroom, aby nám prozradila pár tipů, na co určitě myslet a čím se při výběru řídit. Nechejte se inspirovat!

1. tip

Určete si velikost

Obývák je obzvlášť frekventovaný prostor - proto se ujistěte, že okolo vysněného stolku zůstane dostatečný prostor.

Zkontrolujte hlavně odstup od pohovky a okolního nábytku. Stolek by měl sahat přibližně do výšky sedací soupravy, případně může být o pár centimetrů nižší.

Objevili jste vysněný stolek, ale stále váháte jak bude působit v prostoru? Zkuste si jednoduše vyznačit na podlahu jeho rozměry, třeba papírovou maskovací páskou nebo kusem provázku.

Projděte se okolo něj, zkontrolujte zda všude zůstane dostatek prostoru. Všechno sedí? Pak můžete s čistým svědomím objednávat!

2. tip

Úložný prostor jako přidaná hodnota

Potřebujete prostor na noviny a časopisy nebo by se vám hodila rychlá skrýš na hračky? Pak určitě oceníte stolek se zásuvkou či poličkou. Pro menší prostory může být však stolek plného tvaru příliš masivní. V takovém případě se raději rozhodněte pro „lehčí“ model s odkládací policí nebo stolek v podobě drátěného koše.

Máte malé děti? Konferenční stolek s ostrými hranami nebo skleněným povrchem pro ně může představovat zbytečné riziko. Vhodnější bude ten se zaoblenými hranami.

3. tip

Konferenční stolek jako akcent

Na rozdíl od (častokrát) neutrální sedací soupravy, je konferenční stolek kousek, který může interiéru vtisknout osobitý charakter. Pestře barevný stolek na jemném pozadí vynikne v prostoru skoro jako umělecký prvek. Lesklé materiály a sklo zase místnost odlehčí a vnesou do ní světlo.

Pokud má pohovka pevnou základnu, vyberte konferenční stolek s nožičkami, které odlehčí kompozici místnosti. U subtilnější pohovky, pod kterou je volný prostor, se můžete naopak zaměřit na masivnější stolky. Tímto způsobem dosáhnete vyváženosti hmoty v prostoru.

Hledáte ještě více inspirace pro váš obývák?