Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Pohovka v glamour interiéru u modelky Karolíny Mališové

Pokud má být váš obývák oslňující a extravagantní, měla by těmto nárokům dostát i pohovka. Stačí se držet několika zásad a noblesnímu interiéru nestojí nic v cestě.

Nahlédněte proto do bytu modelek Hany Drozdové a Karolíny Mališové, která se s námi podělila o několik postřehů, a inspirujte se tipy, jak vybrat sedačku pro moderní glamour interiér.

Podle čeho jste pohovku vybírali?

„Byla to láska na první pohled, asi bych si normálně vzala béžovou či šedou, ale když jsem viděla tento styl a tuto barvu, bylo to jasné."

1. Bonami tip

Vsaďte na osvědčený tvar

Pro glamour pohovku jsou charakteristické zejména obliny. Díky tomu už na první pohled působí komfortně. A v reálu je to pravda. Nejpohodlnější bude samozřejmě rohová sedačka s širokým posezením. Velmi žádoucí je prošívání, které vytváří dojem „bochánků”. Luxusního dojmu dosáhnete i zlacenými nožičkami.

Co byl při výběru největší oříšek?

„Aby se vešla do bytu (smích). Toužila jsem po rozkládací, protože jsem potřebovala, abych ji mohla využívat i na občasná přespání, když přijede návštěva. Dalším požadavkem byla samozřejmě i pohodlnost. A toto vše nakonec sedačka splňovala."

2. Bonami tip

Tlumená paleta i něžné tóny

Vzhledem k tomu, že glamour styl působí velmi žensky, odpovídá tomu i barevná paleta. Můžete sáhnout například po vínové. Vyhněte se však sytě růžové, která by se zlacenými kousky působila spíše lacině a prvoplánově. Naopak se smaragdovou či temně modrou dosáhnete elegantního a noblesního dojmu, se šedou si zase vytvoříte dobrý základ pro kombinaci s různými barvami.

Z čeho byste ze svých nároků na pohovku neslevila? 

„Podle mě je zásadní materiál, který něco vydrží. Není nic horšího, než žmolky na látkové sedačce, případně odřená a oloupaná místa na koženkové. Tudíž je důležité při výběru myslet nejen na pěkný vzhled, ale i snadnou údržbu a životnost."

3. Bonami tip

Dopřejte si pompézní doplňky

Ani v případě materiálu se nevyplatí troškařit - měl by působit hlavně luxusně. Proto zde více než kdekoliv jinde uplatníte lesklý samet. Právě s ním vytvoříte interiér hodný hollywoodské hvězdy. Naducané sametové polštáře budou zkrátka to pravé. Stejně tak taburety či lenošky, které se stanou vítanými kousky pro vytvoření iluze dámského boudoiru.

Objevte další inspiraci pro výběr pohovky