100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Pohovka v něžném stylu s boho prvky podle blogerky Tiny Szaboo

Nakoukněte s námi domů k mladé rodince slovenské blogerky Tiny Szaboo. Jejich harmonický obývák v něžně bohémském stylu nás vzal za srdce a tak jsme se neváhali rovnou na pár věcí zeptat.

Také jsme si pro vás připravili pár praktických tipů, jak vybrat tu správnou pohovku i doplňky ve volnomyšlenkářském „boho“ stylu.

Podle čeho jste pohovku vybírali?

„Hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro novou sedačku, bylo pohodlí. Potřebovali jsme něco materiálově pevného, ale zároveň pohodlného.

Bylo nám jasné, že to musí být rohová sedačka. Co se týče stylu, věděli jsme, že chceme něco minimalističtějšího. Chtěli jsme mít na pohovce i dřevěný prvek a nožičky splnily tuto úlohu.“

1. Bonami tip

Základem je uvolněnost a hravost

Tvar pohovky by měl působit na první pohled útulně a ”nestrojeně”. Sázkou na jistotu jsou pohovky s velkou hloubkou sedu, jejichž zadní opěrná část je tvořena množstvím měkkých polštářů. Naopak se vyhněte ostrým liniím nebo dokonce chromovaným nožkám.

Co byl při výběru největší oříšek?

„Materiál a barva. Ale bylo to spíš o tom, že se nám velmi líbila už ze začátku, ale měli jsme před tím respekt, vzhledem k tomu, že doma máme malé dítě. Sedačku může raz dva ušpinit, ale my jsme se nedali a zatím je stále čistá.“

2. Bonami tip

Materiál a barvy

Vzhledem ke svému uvolněnému přístupu nemá bohémský styl žádná striktní pravidla. Na jistotu vsadíte s pohovku v neutrální paletě - krémové, bílé, šedé či pískové barvě. Jestli ale z ní chcete udělat dominantu pokoje, nebojte se zaexperimentovat se sytějšími odstíny hořčicové, terakotové nebo olivové.

Přírodní materiály jsou pro boho interiér ideální volbou. Lněný potah v kombinaci s dřevěnými nohami bude tvořit dokonale harmonickou dvojici, chybu ale neuděláte ani s koženým kouskem. Atmosféru skvěle dotvoří i ratanový nábytek - ať už menší pohovka nebo jen křesílko.

3. Bonami tip

Nepodceňte sílu doplňků

Zařizování doplňky a dekoracemi je u bohémsky laděného obýváku tou nejzábavnější i nejdůležitější částí, která dodá celému prostoru charakter. Pohovku zútulněte množstvím polštářků různých textur i materiálů.

Skvěle zapůsobí povlaky s makramé, třásněmi i jemným potiskem v přírodních barvách. Nezapomeňte ani na pletený pléd a bavlněný či jutový kobereček.

4. Bonami tip

Praktická stránka věci

Ačkoliv styl hraje v celkové útulnosti obýváku jednu z hlavních rolí, nepodceňte ani funkčnost pohovky a jednotlivých doplňků. Pohovku Bobochic Paris Balio totiž během pár vteřin snadno rozložíte i na pohodlné dvoulůžko.

Zvažte proto výběr vhodného stolku. S více kusy lehkých odkládacích stolků se vám bude lépe manipulovat, než s jedním těžším konferenčním stolem.