100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Pohovka v romantickém stylu u blogerky Pastellmama

Zařídit obývací pokoj v romantickém stylu tak, aby ve výsledku působil něžně, ale zároveň nepřeslazeně, může být vcelku výzva. A vzhledem k tomu, že pohovka bývá často nejvýraznějším prvkem pokoje, není od věci začít právě s jejím výběrem.

Pojďte s námi na návštěvu k maďarské blogerce Pastellmama, která nám poradí, s jakým tvarem, barvou i materiálem určitě nešlápnete vedle.

Podle čeho jste pohovku vybírali?

„Chtěla jsem do obýváku kousek, který nebude nijak extra výrazný, ale zároveň bude elegantní a nadčasový, co se týče stylu. Máme dva malé syny, potřebovali jsem tedy, aby byla pohovka dostatečně prostorná, protože si rádi společně čteme pohádky.

Tento model značky Bobochic se mi okamžitě zalíbil. Na první pohled působí klasicky, ale dvojité područky a dřevěné nožky jí dodávají patřičnou hravost.“

1. Bonami tip

Nuance romantického stylu

Při ladění interiéru v romantickém stylu byste si hned na začátku měli ujasnit, kterým směrem se budete ubírat. Líbí se vám honosnější pojetí ve stylu zámeckých sídel? Nebo vám učaroval prostší, ale stejně útulný venkovský nádech?

Pro první případ budou skvělé čalouněné pohovky na subtilnějších nebo dokonce vyřezávaných nožičkách. Pro venkovštější nádech volte tradičnější, robustnější tvary pohovek s širokými zakulacenými područkami a velkými, pohodlnými polštáři.

Co byl při výběru největší oříšek?

„Hodně jsem váhala nad výběrem materiálu potahu a jeho barvy, ale nakonec jsem nadmíru spokojená. Nejen, že vypadá krásně, ale hlavně se dá i lehce čistit.“

2. Bonami tip

Výběr materiálu a barvy

Neutrální barvy jako je krémová, bílá a šedá většinou hrají v romantickém interiéru hlavní roli. Pokud ovšem chcete interiér oživit, tak se nebojte zaexperimentovat. Skvěle budou vypadat i pastelové odstíny růžové, žluté, modré i zelenkavé. Jen se vyhněte sytým barvám - ty by se měly objevit jen jako akcent na pár menších doplňcích.

Pokud toužíte po výraznějším kousku, možná vás zaujmou sametové nebo manšestrové potahy. Jejich textura dodá pohovce na originalitě, přesto zůstane dostatečně univerzální, a tak se nebudete muset bát, že by vás brzy omrzela.

3. Bonami tip

Zaměřeno na doplňky

Polštářky a plédy volte s jemnými květinovými motivy v pastelových barvách. Dobře budou vypadat i pletené či krajkové textilní doplňky. Pokud máte chuť, můžete zkusit na jednobarevný povlak ručně vyšít pár kytiček - získáte tak originální doplněk, který bude mít úplně jinou hodnotu, než kdybyste si jej koupili.

Máte nějakou poslední radu ohledně pohovky?

„Doporučuji všem, kteří si plánují pořídit novou pohovku, aby nejdříve přeměřili své dveře. Už jsem viděla pár přenádherných designových pohovek, které musely být umístěny jen do vstupní haly. :)“

Objevte další inspiraci pro výběr pohovky