Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Pohovka v rustikálním stylu v penzionu Złoty Jar

Máte vcelku jasnou představu o tom, že by se váš obývák měl nést v rustikálním stylu, ale stále jste na vážkách s výběrem pohovky?

Pojďte s námi navštívit kouzelný odpočinkový salónek v polském penzionu Złoty Jar. Jeho majitelka si dala na jeho autentickém interiéru obzvlášť záležet, tak se pojďte inspirovat.

Podle čeho jste pohovku vybírali?

„Pro mě bylo nejdůležitější zachovat styl sto let staré horské vily. Nebylo to jednoduché. Chtěli jsme, aby prostor neztratil autentickou atmosféru minulých let, ale zároveň jsme si chtěli užít pohodlnosti, kterou nabízejí nejmodernější kousky.

Takže se nedalo spolehnout jen na starožitné kousky a zařídit místnost jako z antikvariátu. Naštěstí. Pohovka, kterou jsem vybrala, je dokonalá, něžná, elegantní a hlavně pohodlná s možností rozložení pro neočekávané hosty.“

1. Bonami tip

Pohovka, která si na nic nehraje

Pohovka v rustikálním interiéru by neměla být žádná subtilní “křehotinka” na tenkých nožkách. Naopak se zde hodí podsadité kousky, které už od pohledu působí stabilně a tak lákavě, že byste se do nich nejraději rovnou ponořili. Skvělé jsou robustní rohové pohovky, na které se vejde celá rodina. Atmosféru dotvoří i klasický ušák s podnožkou v tradičním “babičkovském” stylu.

Co je pro vás u pohovky nejzásadnější?

„Pohovka musí být příjemná a „přátelská“ - stejně tak, jak působí celý náš penzion.

Nemusí být přespříliš okázalá, ale měla by přímo vyzývat k odpočinku a posezení. Každý se na ní musí cítit pohodlně a najít si své místo.“

2. Bonami tip

Vsaďte na přirozenost

Držte se přírodních odstínů béžové, hnědé, šedé či krémové. Pokud toužíte po něčem výraznějším, sáhněte po cihlově červené nebo přirozených odstínech zelené. Rustikální interiér bývá často laděn monochromaticky, což znamená, že v prostoru hraje hlavní roli jedna barva v různých odstínech. Při výběru barvy pohovky se tedy řiďte i okolním nábytkem.

3. Bonami tip

Doplňky pro atmosféru

Tady s minimalismem neuspějete. Aby pohovka působila dokonale útulným a „vítacím” dojmem, náležitě ji vybavte polštářky, plédy i koberečkem. Zaměřte se hlavně na kombinaci různých textur: pleteniny, kožešiny, bavlny i lnu. Vše opět laďte v podobných odstínech. Pokud přece jen chcete použít vzor, spolehněte se na klasickou flanelovou kostku.

4. Bonami tip

50 odstínů rustikálního stylu

Výběr vám také usnadní, pokud si hned na začátku určíte jemné nuance, kterými se váš vysněný styl má ubírat. Možná bude lehce přesahovat do syrového industriálu nebo naopak bude tíhnout k čistější a vzdušnější formě inspirované skandinávskou estetikou. Tento styl má nekonečně mnoho tváří a proto vás nikdy nezačne nudit!

Jak vnímáš úlohu pohovky v domě?

„Pohovka je hlavním bodem prostoru pro hosty. Odpočinete si na ní, zahloubáte se do čtení, trávíte na ní čas s přáteli a nejbližšími...

Když si pomyslím, kolik emocí na tomto kusu nábytku prožíváme, vím, jak důležitá je správná volba. Všechno ostatní kolem jsou vlastně jen doplňky. Pohovka je královnou domova, a tak musí být dokonalá!“

Bažíte po cestování?

Złoty Jar, penzion nacházející se v klidné lokalitě pohoří Złote, na první pohled okouzlí pohodovou energií a pocitem útulnosti.

Předválečná vila je totiž ukryta v hlubinách rokle, obklopena stromy, daleko od každodenního hluku. Zkrátka ideální místo pro dokonalý relax.

Objevte další inspiraci pro výběr pohovky