-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Postav si sen: Proměna provizorního pokoje na útulný domov

Manželé Bohorovi žijí se svým miminkem v jediné místnosti, kde vaří, tráví společný čas i spí. Andrea by si přála, aby z malého přístavku, který s místností sousedí, vznikla ložnice, kde by měla malinká Mia svoje pohodlí.

Rekonstrukci chtěli zvládnout sami, ale Andrea nečekaně otěhotněla a její chybějící plat rodina velmi znatelně pocítila. Svou pomocnou ruku jim tedy nabídly dvě šikovné designérky, které proměnily prostor k nepoznání.

Andrea pochází ze Slovenska. Kvůli práci přišla do Čech a začátky tady neměla lehké. Bydlela na ubytovně a všechno si musela sama vydřít. S přítelem Štefanem si po letech v pronájmech společně za uspořené peníze ze stavebního spoření a na úvěr koupili starý dům.

Vlastními silami se pustili do rekonstrukce. Stihli předělat koupelnu a chodbu, ale pak Andrea nečekaně otěhotněla. To jim udělalo obrovskou radost, ale doslova i čáru přes rozpočet, protože se museli s jedním platem na nějakou dobu rozloučit.

Největším oříškem prostoru bylo nedostatečné zateplení a stará, profukující okna. Začalo se tedy dodatečnou izolací i výměnou oken. Zařizování interiéru už pak byla jen radost.

Andrea má ráda barvy, a tak designérky v interiéru využily spoustu barevných akcentů v červené, zelené i veselé žluté. Výraznými prvky ve vzdušném pokoji se tak stala pohovka, jídelní stůl i nepřehlédnutelné koberce.

Ložnici s dětským pokojíčkem dominuje zelená stěna s roztomilou samolepkou a dřevěná postel v minimalistickém stylu. Textilní doplňky ve žlutých tónech vnáší do místnosti optimismus a útulnou atmosféru.