Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Postav si sen: Proměna rozestavěného stavení v domov

Manželé Beránkovi a jejich šestiletý syn Jiřík žijí již několik let ve starém domě, který má do domova ještě hodně daleko. Jirka stavení po předcích opravuje sám, ale díky času strávenému v práci mu na rekonstrukci nezbývá mnoho času a ani peníze. Jirkova maminka chtěla mladé rodině pomoct a tak poprosila designéry o proměnu.

Jirka pracuje jako dělník v betonárce. Všechen čas po práci věnuje synovi a dalším dětem jako trenér hokeje. Kvůli tomu už mu nezbývá mnoho času na dům. Míša pracuje v třísměnném provozu jako dělnice. Syn Jiřík chodí do první třídy a hraje závodně hokej a fotbal.

Hlavním důvodem, proč Jirkova maminka rodinu do proměny přihlásila, byl malý Jiřík, který se za dům styděl a ani si sem nechtěl zvát kamarády. Také by už chtěl mít pokoj sám pro sebe.

Z prostoru, který původně sloužil nejen jako obývák, ale i jako společná ložnice rodičů s dítětem, vznikl jednoduchý a vzdušný obývací pokoj, jehož dominantou je prostorná rohová pohovka v optimisticky zelené barvě.

Jednoduše, ale účelně zařízené ložnici dominuje postel s čalouněným čelem. Jsou zde umístěny i police v industriálním stylu, které ložnici stylově propojují i se čtecím koutkem v obýváku.

Jiříkův pokoj je laděn ve svěží kombinaci bílé s modrou. Praktickou skříň a pracovní stůl v jednoduchých tvarech příjemně vyvažuje atypická postel ve tvaru sportovní branky.