100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak probíhala proměna dámského budoáru Ewy Farne?

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 29. PROSINCE

Dá se menší podkrovní místnost proměnit na elegantní budoár, který má sloužit hned k několika účelům? My už teď víme, že ano. O tom, jak se to povedlo, jsme si popovídali s naší designérkou Lindou, která Ewě pomáhala z pozice interiérového odborníka. A my se na výsledek nemůžeme vynadívat. Posuďte sami.

Lindo, pomáhala jsi Ewě Farne proměnit podle jejích slov „nijakou místnosti” na dámský budoár. Řekneš nám víc k dispozicím té místnosti?

Jednalo se o podkrovní pokojík, který do té doby sloužil pouze jako odkladiště všeho možného, což byla škoda, protože je v domě na pěkném místě a z okna je krásný výhled na okolní přírodu. Zároveň sem krásně dopadá denní světlo a pokoj prosvětluje.

Byla tam nějaká úskalí, se kterými jste se musely vypořádat?

Jak jsem již zmiňovala, jednalo se o podkroví a k podkroví vždy patří šikminy. Také bylo potřeba kreativně vymyslet, co s vestavěnými skříněmi. Ty stylově do místnosti nezapadaly, ale rozhodně by byla škoda se jich jako úložného prostoru zbavovat. Tyto skříně mají naštěstí posuvné dveře, takže svým otvíráním neomezují prostor a nábytek může stát i kousek od nich.

Ewa prý měla velmi jasnou vizi, jak by místnost měla vypadat. Co všechno si přála a bylo něco, co ses jí například snažila rozmluvit?

Ano, to je pravda, že Ewa měla velmi jasno o barevných odstínech a stylu nábytku, kterým chtěla místnost vybavit. Také měla ujasněná svá očekávání ohledně funkce pokoje, což nám společně ulehčilo jeho navrhování.

Přála si místnost, kde bude mít toaletní stolek a dostatek úložných prostor pro svůj make-up, zároveň zde chtěla pracovat, tvořit a také odpočívat. Místnost by měla rovněž sloužit pro přespání návštěv.

Nepamatuji si, že bych jí něco vyloženě rozmlouvala, nebylo to potřeba. Spíš jsem se jí snažila nasměrovat na vhodné produkty, které by se do pokoje rozměrově hodily, navzájem ladily a splňovaly funkci, kterou od nich Ewa očekávala.

Jak bys popsala styl, který jste zvolily a jak jste pracovaly s barvami a materiály?

Dalo by se říct, že pokoj je víceméně v glamour až boho stylu, který je Ewě blízký a líbí se jí. V pokoji je dominantní velmi sytý odstín petrolejově modré, který jsme použily na nátěr jedné zdi. Ladily jsme jej se vzorkem potahu rozkládací sedačky a dále se pak opakuje na nátěru niky (otvor s úložným prostorem bez dveří - poznámka redakce) ve vestavěných skříních. Zajímavostí je, že niku jsme vytvořily pouhým odejmutím posuvných dveří.

Vzhledem k tomu, že v místnosti je opravdu hodně denního světla, nebyl důvod se této poměrně tmavé barvy obávat. Zbývající zdi, včetně stropu a posuvné dveře stávajících vestavěných skříní jsme natřely odstínem béžové, která vše krásně spojila.

Doplňkovou barvou je zde pudrově růžová, která se pak objevuje na doplňcích a textilu. Myslím, že je to opravdu krásná barevná kombinace a je super, pokud si člověk může zařídit svou místnost dle svého vkusu. Potom se tam bude cítit opravdu dobře.

Co samotná volba produktů? Měla jsi často hned jasno, jaký konkrétní kousek doporučit?

Tak jako při každé spolupráci, jsem Ewě dávala vždy na výběr z několika variant produktů. Vzhledem k tomu, že Bonami nabídka je opravdu široká, bylo z čeho vybírat. Vždy jsem ale pečlivě dávala pozor, aby spolu vybrané věci hrály a vzájemně se doplňovaly. Také jsem se snažila naslouchat hodně Ewě ohledně jejích představ o funkci každého kousku, aby na konci dne v místnosti měla vše, co ke své práci a odpočinku potřebuje.

Máš nějaké doporučení pro naše čtenáře, kteří by si také přáli zařídit menší místnost sloužící jako multifunkční prostor?

Určitě bych jim doporučila si místnost dobře prostorově rozvrhnout. Ideálně formou půdorysu se skutečnými rozměry vybraných kusů, aby vše mělo své místo a zároveň byly zachovány dostatečné prostory na pohyb.

Jak jsem již zmiňovala, je dobré si dopředu ujasnit, na co má místnost sloužit, a tomu přizpůsobit výběr nábytku. Pak nám místnost může sloužit tak, jak si představujeme.

V neposlední řadě bych zdůraznila důležitost barevného a stylového ladění. Ideálně si třeba vybrat inspiraci na Pinterestu a v návrhu se jí pak už držet. Jen tak bude zachována vzájemná sladěnost použitých produktů.

Zaujal vás některý z kousků Ewina budoáru? Všechen vybraný nábytek a dekorace najdete v této inspiraci.