Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Romantická svatební tabule jen pro několik hostů

Chystáte malou svatbu? Při plánování svatební tabule to může být výhoda. Přeci jen co může být pro tak významný den příhodnější než intimní obřad a svatební hostina jen v kruhu nejbližších.

Pokud se vám představa takové veselky zamlouvá, inspirujte se našimi tipy, jak připravit romantickou svatební tabuli jen pro několik hostů.

Jednoduchá svatební tabule

Pro působivou svatební tabuli toho v základu nebude příliš potřeba. Stačí pár stolů a několik židlí. Vsaďte proto na kvalitní materiály a tvarově střídmé kousky, které odolají trendům - zejména oblé prvky působí (nejen na fotografiích) velmi elegantně.

Svatební prostírání

Pro pohodlné stolování počítejte na každou osobu s prostorem alespoň 60 x 40 cm. Pro šest židlí zvolte obdélníkový stůl o rozměrech nejméně 90 x 160 cm.

A nakonec už jen přidat jednoduchý bílý ubrus na svatbu, který oživíte dvěma do sebe propletenými běhouny v barvě mocca a pudrové růžové.

Svatební talíře (nejen) na polévku

S barvou nádobí neexperimentujte, pokrmy vyniknou nejlépe na bílých porcelánových talířích s decentním okrajem. Rozhodně by neměl chybět talíř servírovací, mělký a hluboký svatební talíř na polévku.

Střídmosti se držte i v případě karafy i sklenic na vodu a víno - opět platí, že méně je více. Přepychového dojmu spíše docílíte příbory, sáhněte například po trendy měděných či zlacených - dodají tabuli lesk a punc luxusu.

Ubrousky na svatební tabuli

Nezapomeňte ani na látkové ubrousky. Držte se kvalitního materiálu a barvy jako u běhounů. Rustikálnější tabuli však budou slušet i lněné.

S jejich skládáním si nelamte hlavu, stačí je pomocí stužky svázat do vějíře. Na prostírání položte také jmenovkou daného hosta, usnadní zasedací pořádek.

5

Svatební dekorace

Romantická atmosféra spočívá v detailech, proto si na nich dejte záležet. Na běhouny rozprostřete několik svícnů se svíčkami a menší vázičky s květinami tak, aby nebránily výhledu na ostatní hosty.

Naopak po krajích stolu už umístěte pugéty v mohutnějších vázách, které dodají celé kompozici plnost a noblesnost.

Svatební sladký bar

Pohoštění ve formě bufetu je praktické a efektní. Zejména pokud si vyhrajte s prezentací nejrůznějších sladkostí a nápojů.

A protože je svatební dort lákadlem celé hostiny, vystavte jej na stylovém podstavci, díky čemuž se stane dominantou slavnostní tabule. Kolem dokola pak rozmístěte jednoduché etažéry, tácy a podnosy s dobrotami.

Zbylý prostor vyplňte vyššími svícny a květinovou dekorací. A pak už nic nebrání tomu, abyste si váš den vychutnali plnými doušky!