Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Romantická svatební tabule jen pro několik hostů

Nic není nemožné. Ani svatba v době covidové. A co na tom, že se jí zúčastní jen snoubenci a úzký okruh jejich nejbližších. Koneckonců to vlastně může být i výhoda. Přeci jen co může být pro tak významný den příhodnější, než intimní symbolický obřad s nenucenou atmosférou?

Pokud se vám představa takové veselky zamlouvá, inspirujte se našimi tipy, jak připravit romantickou svatební tabuli jen pro několik hostů.

1

Jednoduchost především

Pro působivou tabuli toho v základu nebude příliš potřeba. Vlastně stačí pár stolů a několik židlí. Vsaďte proto na kvalitní materiály a tvarově střídmé kousky, které odolají trendům - zejména oblé prvky působí (nejen na fotografiích) velmi elegantně.

2

Dostatek místa

Pro pohodlné stolování počítejte na každou osobu s prostorem alespoň 60 x 40 cm. Pro šest židlí zvolte obdélníkový stůl o rozměrech nejméně 90 x 160 cm. A nakonec už jen prostřít jednoduchý bílý ubrus, jenž uprostřed doplníte dvěma do sebe propletenými běhouny v barvě mocca a pudrové růžové.

3

Servírování v jemných odstínech

S barvou talířů neexperimentujte, pokrmy vyniknou nejlépe na bílém porcelánu s decentním okrajem. Rozhodně by neměl chybět talíř servírovací, mělký a hluboký. Střídmosti se držte i v případě karafy i sklenic na vodu a víno - opět platí, že méně je více. Přepychového dojmu spíše docílíte příbory, sáhněte například po trendy měděných či zlacených - dodají tabuli lesk a punc luxusu.

4

Elegantní ubrousky

Nezapomeňte ani na látkové ubrousky. Držte se kvalitního materiálu a barvy jako u běhounů. Rustikálnější tabuli však budou slušet i lněné. S jejich skládáním si nelamte hlavu, stačí je pomocí stužky svázat do vějíře. Na prostírání položte také jmenovkou daného hosta, usnadní zasedací pořádek.

5

Dekorujte smysluplně

Romantická atmosféra spočívá v detailech, proto si na nich dejte záležet. Na běhouny rozprostřete několik svícnů se svíčkami a menší vázičky s květinami tak, aby nebránily výhledu na ostatní hosty. Naopak po krajích stolu už umístěte pugéty v mohutnějších vázách, které dodají celé kompozici plnost a noblesnost.

Více rad a tipů najdete zde