-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rozhovor s designérem: Tomáš Rachunek

Jak vnímá interiérové trendy a čemu se při navrhování interiéru vyhýbá? Zjistěte, jak to vidí Tomáš, jeden z designérů služby Bonami návrh interiéru.

Seznamte seTomáš Rachunek

Tomáš Rachunek je absolventem ateliéru produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je multidisciplinární designér se zaměřením na produktový design, autorské instalace, design svítidel, architekturu výstav a interiérový design.

Jaký je váš nejoblíbenější interiérový trend a proč?

„Interiérový trend“ je pojem, který mě vlastně trochu tahá za uši. Každý člověk tvoří svůj vlastní prostor ve kterém žije. A to ať už vědomě, či nevědomě. Osobně mám rád, když přijdu k někomu domů a je zcela zjevné, že prostředí, ve kterém daný hostitel žije, vychází zcela z přímého i nepřímého počínání jeho mysli. Toto je vlastně jeden způsob vnímání dokonalého interiéru.

Na druhé straně máte interiér zpracovaný architektem či designérem, kterým se v rámci společného dialogu ojediněle podaří najít cestu, která může být zcela nová a těžko zařaditelná na jednoduchém spektru interiérového trendu. Tyto trendy neberte nikdy moc vážně. Jejich jediný účel je velmi prostý. Slouží převážně k jednoduché komunikaci estetiky v rámci zrychlené spolupráce designéra a investora.

V čem vidíte největší výhody služby Bonami návrh interiéru?

Tato služba slouží zákazníkům na spektru trhu, kteří nechtějí jít cestou klasické a někdy zdlouhavé spolupráce s designérem.

Proč byste tuto službu zákazníkům doporučil?

Protože si myslím, že na současném trhu není možné, aby člověk obdržel takto kvalitní výstup za takovou částku.

Pokud daného člověka činí šťastným třeba koberec na stěně (jako moji babičku), ať ho tam má. Alespoň je o čem se bavit.

Proč využít služeb interiérového designéra? Jak vám taková spolupráce usnadní vyladění vašeho interiéru?

Designér má již přednastavenou nějakou přirozenou korelaci mezi produkty. Jejich výběr je pro něj tudíž dynamická cesta, která by pro vás mohla být zbytečně náročná a zdlouhavá.

Jakých největších chyb se lidé při zařizování domova dopouštějí a čeho se tedy vyvarovat?

To je komplikovaná otázka. Pokud vycházíme z prvního přístupu, který popisuji výše, je vlastně nemožné říct, co je špatně. Každý si může zpracovat prostředí, ve kterém žije, dle sebe. Pokud daného člověka činí šťastným třeba koberec na stěně (jako moji babičku), ať ho tam má. Alespoň je o čem se bavit. Ostatně použití věci kterou známe, v rámci jiného kontextu, je jeden z přístupů objevení něčeho nového.

Pokud bych si tuto otázku položil já, tedy čemu se já vyhýbám při navrhování interiéru, je to rozhodně použití tapet. Mezi další patří třeba nalhávání materiálů. Jako například vinyl s dekorem dřeva nebo dřevěná deska s dekorem betonu.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty na Bonami, které rád používáte ve svých návrzích?

Kdo má židli, ten si bydlí. Židle je zajímavý a stěžejní bod v interiéru. Zároveň každý designér si přeje alespoň jednou židli navrhnout. Každá židle má tak osobitý charakter a vypráví jiný příběh, který je dobré reflektovat.

Jaké značky jsou na Bonami vaše nejoblíbenější?

Produkty těchto značek mám rád pro jejich jednoduchou, ale přesto originální formu a precizně zpracované kvalitní materiály.