Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rozhovor s designérkou: Petra Indruchová

Který interiérový trend podle ní nepodlehne módě, jaké jsou její oblíbené značky na Bonami a proč se nebát svěřit do rukou profesionálního designéra? Zjistěte, jak to vidí jedna z designérek Bonami návrh interiéru.

Seznamte se:Petra Indruchová

Petra se architektuře a designu věnuje celý život. Už jako malá holka neustále stěhovala nábytek ve svém pokojíčku a stavebnic neměla nikdy dost. Fakulta architektury a urbanismu tak byla jasná volba stejně jako praxe v architektonických kancelářích. Už při studiu založila svůj ateliér Puntikatý pokojíček, ve kterém se věnuje interiérům pro děti i dospělé.

Po škole následovalo několik let cestování mezi Českem a Itálií, kdy si rozšiřovala znalosti v oboru nábytku a interiérového designu a učila se od nejlepších firem. Návrhům interiérů se věnuje celý život a je to její největší vášeň. Spolupracuje s klienty po celém světě a největší radost jí dělá, když se lidé ve svých domovech cítí dobře.

Každý interiér by měl být postaven kolem osobnosti člověka nebo lidí, kteří v něm žijí.

Jaký je váš nejoblíbenější interiérový trend a proč?

Nejraději mám individualismus - každý interiér by měl být postaven kolem osobnosti člověka nebo lidí, kteří v něm žijí, jen tak se v něm budou cítit dobře, nepodlehne za pár měsíců módě a bude své obyvatele bavit.

V čem spatřujete největší výhody služby Bonami návrh interiéru?

Návrh dostane zákazník rychle, hned má k dispozici produkty, které může nakoupit a začít s proměnou. Navíc má při závěrečné prezentaci možnost zeptat se na cokoliv, co ho při realizaci zajímá - může to být vlastně taková konzultace navíc. O to víc se interiér stává osobním. Navíc nemusí klient nikam jezdit, vše zvládne z pohodlí domova.

Proč byste tuto službu zákazníkům doporučila?

Pokud nemá zákazník zkušenost s interiérovým designérem, je to dobrý způsob, jak si vyzkoušet tuto službu za velmi příznivou cenu, kterou navíc může získat zpět koupí produktů. Díky dotazníku si lépe utříbí myšlenky a názory na navrhovanou místnost a podívá se na ni jinýma očima už při přípravě podkladů k návrhu.

Designér vidí souvislosti a má přehled o všech profesích a činnostech, které vedou ke krásnému bydlení.

Proč využít služeb interiérového designéra? Jak vám taková spolupráce usnadní vyladění vašeho interiéru?

Interiérový designér Vám pomůže vyladit Váš domov do detailu. Znamená to hlavně to, že interiér bude funkční, bude krásný a vyvarujete se množství chyb, které mohou být nejen komplikací a časovým průtahem, ale hlavně finanční zátěží. Interiérový designér vidí souvislosti a má přehled o všech profesích a činnostech, které vedou ke krásnému bydlení.

Jakých největších chyb se lidé při zařizování domova dopouštějí a čeho se tedy vyvarovat?

Nelze je vyjmenovat, protože každý prostor je jiný. Hlavním problémem je ale nefunkční uspořádání nábytku (když pak třeba nevidíte na televizi nebo krb, je to škoda :-)). Nevhodná kombinace barev a materiálů. Nesprávné nebo nedostatečné osvětlení. Často jsou to ale i bezpečnostní chyby, které mohou být fatální pro děti nebo domácí mazlíčky.

Jaké značky v oblasti home dekoru a nábytku jsou na Bonami vaše nejoblíbenější a proč byste je zákazníkům doporučila?

Na Bonami je opravdu široká škála doplňků - ať už jsou to obrazy, vázy, ale také ložní textil. Vyzvedla bych moji milovanou Linen Tales, která v sobě snoubí nadčasovou eleganci a luxus přírodního materiálu.

Velmi ráda mám značku Kave Home, která má mnoho prvků, které upoutají na první pohled.

Pro děti se mi líbí široká nabídka nábytku a doplňků od společnosti Flexa.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty na Bonami, které ráda používáte ve svých návrzích a proč?

Vyzvednout několik produktů a na jiné zapomenout je škoda. Obecně bych řekla, že mám ráda zajímavé tvary a kombinace materiálů. Ráda pak kombinuji jednoduché kousky s velmi solitérními prvky.

Inspirujte se výběrem produktů, které za to podle Petry opravdu stojí: