-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rozhovor s designérkou: Soňa Marková

Jaké jsou její oblíbené trendy a jaké interiérové prvky při navrhování ráda používá? Zjistěte, jak to vidí Soňa, jedna z designérek naší služby Bonami návrh interiéru.

Seznamte se:Soňa Marková

Celoživotní nadšení pro design a bydlení odvedlo Soňu od rozjeté kariéry v bankovnictví ke studiu interiérového designu. V roce 2016 zakončila studium na pražské Designškole s diplomem Interiérový designér a od té doby se věnuje navrhování interiérů pod značkou S4U Interier Design.

Při navrhování uplatňuje osobní přístup a každou místnost tvoří s ohledem na potřeby a přání majitele. Nepodléhá trendům, ale ráda používá různé prvky, které interiér stylově dotváří. V barvách se drží zásady “méně je více” a snaží se, aby její interiéry působily útulně a vkusně.

Věřím, že krása je v detailech a v kvalitě zpracování.

Jaký je váš nejoblíbenější interiérový trend a proč?

Nemám vyloženě jeden nejoblíbenější styl, ale mám oblíbené některé prvky z různých stylů. Baví mě černé kovové dekorace v industriálním stylu, zlaté výrazné glamour prvky nebo jednoduchá skleněná svítidla ve skandinávském stylu. Ráda používám v interiéru dřevo, které má podle mě využití v jakémkoliv stylu.

Barevně jsem spíše minimalista, sázím většinou na neutrální odstíny bílé, béžové, šedé a černé, které kombinuji právě s dekorem dřeva. Na tomto barevném základu pak nádherně vyniknou kontrastní barvy a výrazné materiály na doplňcích a dekoracích.

V čem vidíte největší výhody služby Bonami návrh interiéru?

Služba Bonami návrhu je naprosto unikátní v tom, že nabízí za málo peněz hodně muziky. Zákazník dostane do dvou týdnů návrh zařízení od zkušeného designéra, včetně vizualizace a přehledu výrobků, které může v dalším kroku okamžitě objednat.

Další výhodou je rozhodně rychlost a kvalita zpracování návrhu. A také skvělý klientský servis, od prvotního kontaktu po dodání výrobků.

Proč byste tuto službu zákazníkům doporučila?

Kromě už zmíněných výhod by mě samotnou lákalo vidět svůj byt očima někoho jiného. Navíc je to velká úspora času stráveného hledáním těch nejlepších zařizovacích předmětů, které k sobě navíc ještě musí ladit.

Jakých největších chyb se lidé při zařizování domova dopouštějí a čeho se tedy vyvarovat?

Při své práci vidím mnoho interiérů a většinou je největším kamenem úrazu nevhodně zvolená barevnost a nedostatečné osvětlení. Velká část interiérů je tak bohužel příliš tmavá, a to kvůli tmavému nábytku, výrazné výmalbě v sytých barvách nebo kvůli špatně zvolenému a rozmístěnému osvětlení.

Další velkou kapitolou je zastínění oken. U nás stále na oknech převládají klasické vnitřní žaluzie, které nejsou nijak krásné ani hned po instalaci, natož po několika letech používání. Kromě výměny žaluzií za různé textilní alternativy doporučuji okna také doplnit záclonami nebo závěsy, které dosahují až na zem a krásně okno zarámují.

Jaké značky v oblasti home dekoru a nábytku jsou na Bonami vaše nejoblíbenější a proč byste je zákazníkům doporučila?

Cosmopolitan design je mou první volbou, když hledám pohodlné a krásné sedací prvky.

U Dutchbone vždy najdu něco zajímavého v industriálním stylu.

Kare design je léty prověřená značka, která mě nikdy nezklame, když hledám něco nevšedního až bláznivého.

Značku Leitmotiv využívám hlavně pro kvalitní svítidla, která mají v mnoha stylech a barvách.

Česká značka Butter Kings nabízí nepřeberné množství barevných a veselých polštářků do dětských pokojů.

Inspirujte se výběrem produktů, které za to podle Soni opravdu stojí:

Jemná až něžná lampa, která rozzáří každý tmavý kout

Skvěle variabilní kousek, který se hodí kamkoli

Příjemný doplněk s nevtíravým vzorem v různých velikostech a barvách

Jednoduchý a nadčasový stolek se zlatými nožkami jako bonus