Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Styl: Nenápadné, ale mocné kouzlo ze Skandinávie

Seveřané obohatili svět designu svými prostými řešeními, respektem k příroděstřídmou barevnou paletou. Pravidlo hlásající, že méně je více, zde získává konkrétní podobu, která šíří klid a harmonii.

Také patříte mezi milovníky estetické čistoty? Potom se skandinávská jednoduchost u vás může zabydlet nadobro. Elegance a hřejivost, jakou tento směr snoubí, totiž nikdy nevyjde z módy.

1

O stylu scandi

Inspirováno nedotčenou krajinou, kde vládne mráz, obohaceno o hřejivou atmosféru rodinného krbu. Takové kouzlo nese proslulý styl scandi, který kraluje trendům už několik sezon a nikam se ze svého vítězného stupínku nechystá.

Ať se totiž ve světě designu mihne jakákoli múza, tlumené odstíny, jednoduché linie a přírodní materiály vždy zůstanou aktuální.

2

Harmonické ladění

Inspirace přírodou se odráží i ve výběru barevné palety. Neutrální a tlumené odstíny mají proto v interiérech zelenou. Velmi elegantně působí monochromatické kolorování místnosti - tedy vyberete jednu barvu, kterou využijete v různé sytosti.

Nebo můžete míchat několik barev. V takovém případě se vyplatí držet pravidla 60:30:10. Největší plocha v prostoru by měla patřit neutrální barvě, třetina pak doplňující, ve zbytku využijte odstín nejvýraznější.

3

Zaměřeno na materiál

Na své si přijdou milovníci přírody i vyznavači moderního stylu. Ve skandinávských interiérech se totiž často snoubí rustikální dřevěné prvky, ratan či vlna spolu s dokonale hladkými plochami.

Výsledný prostor působí útulně i reprezentativně zároveň. Vsaďte proto na proutěné koše s pokojovými rostlinami, které přináší svěžest, a nenucený barevný akcent v uklidňující bílo-šedo-černé oáze.

4

Do jaké místnosti se hodí?

Skandinávský styl se hodí nejen do každé místnosti, ale i každého typu bydlení. A je jedno, zda jde o nájemní byt, velkorysý loft či dům se zahradou. Zkrátka všude, kde toužíte po harmonii a přehledném nenáročném uspořádání.

Elegantní, vzdušný a trendům odolávající design nábytku a dekorací totiž umožňuje vytvořit kvalitní základ i pro bydlení na několika málo metrech čtverečních. Navíc je ideální pro případné kombinace se stylově odlišnými kousky.