Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 Kč pro vásRegistracePřihlášení300 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Moderní jídelna inspirovaná Skandinávií

Jednoduchost a lehkost. To jsou základní atributy pro jídelnu inspirovanou skandinávskou estetikou. Díky čistým liniím, minimalistickému přístupu k nábytku i dekoracím a schopnosti hrát si s texturami je tento styl více než ideální pro malé prostory.

Inspirujte se našimi tipy a vytvořte si jídelnu, která odolá trendům!

Hlavně nekomplikovaně

Základem skandinávské jídelny budou přírodní materiály, zejména dřevo. Při výběru jednotlivých kousků se zaměřte na tvarovou nekomplikovanost, kvalitní materiály a precizní zpracování.

Jemnějšího dojmu docílíte oblými liniemi a citlivě zdůrazněnou kresbou dřeva. Aby interiér nepůsobil těžce, kombinujte jej s kovovými prvky a světlými barvami, které prostor odlehčí a prosvětlí.

Elegance na druhou

U stolů a židlí vsaďte na co nejjednodušší tvary i barvy - ideálně v neutrální paletě. S černou, šedou a krémovou totiž vytvoříte perfektní základ pro dekorování výraznějšími prvky.

Oblíbený trik designérů

Lehkou dávku ležérnosti vnesete do jídelny i hravým kombinováním židlí podobného tvaru, ale rozdílných barev a struktur.

Stylová hostina

Přírodní prvky budou hrát prim i v případě servírování. Nebojte se kombinovat odlišné struktury a materiály.

Budete-li je ladit tón v tónu, vytvoříte zajímavou základovou kompozici, kterou si i případně můžete dovolit narušit barevně výraznějším prvkem.

Skvěle se na dřevěné desce stolu budou vyjímat například zajímavě strukturované talíře z keramiky v zemitém odstínu, černé kovové příbory a okrové ubrousky s příměsí lnu.

(Sou)hra protikladů

Minimalistická sada nádobí přímo vyzývá k experimentům. Strohé tvary jsou skvělým základem pro kombinování s výraznějšími kousky.

Závan ze Středomoří

Co třeba středomořské pokrmy servírovat v lehce jižanském stylu? Stačí ratanové podložky, kameninové nádobí nepravidelných tvarů a rázem vytvoříte uvolněnější tabuli.

Zaměřeno na detail

Ačkoliv si nejvíce pozornosti u stolu zaslouží servírované jídlo, nebojte se přidat také dekorace. Stačit bude i jen několik kousků.

Držte se jednoduchých tvarů, materiálů a odstínů podobných jídelnímu servisu. Můžete však zvolit i jeden barevně či materiálově výraznější kousek, kterým vnesete do prostoru dynamiku.

Klasikou je váza s květinami vysokými tak, aby umožňovaly výhled na spolustolovníky. A protože se nelze obejít bez kořenek, zkuste zvolit takové, které svým tvarem připomínají sošky - stanou se praktickým i poutavým prvkem každé tabule.