Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Romantická jídelna v cihlových odstínech

Jemnost a ženskost. To jsou charakteristické rysy romanticky laděné jídelny, v níž se mísí cihlové odstíny se světlým dřevem a porcelánovými doplňky. Nezbytné květinové motivy zase do interiéru vnesou dávku něžnosti a křehkosti.

Inspirujte se, jak vytvořit interiér pro romantické duše!

Romantická jídelna

Něžně laděný interiér nemusí vůbec působit přeslazeně. Místo výrazné červené či růžové sáhněte po jejich tlumenějších odstínech. Přinesou do jídelny trochu ženského elementu, avšak s citem a elegantně. Navíc poskytnou skvělý základ pro kombinaci s neutrálními barvami. Společně se židlemi a stolem ze světlého dřeva bude jídelní kout působit lehce a vzdušně, což oceníte zejména v menších místnostech.

Křivky jsou trendy

Zaoblené hrany u nábytku jsou nejen bezpečnější, ale umožňují i snazší průchod. A samozřejmě nelze opomenout ani estetické hledisko - působí uhlazeně, jemně a čistě.

Cihlové odstíny

Červená barva je vášnivá a energizující. V jídelně je proto ideální na povzbuzení apetitu. Ve velké míře může však působit agresivně, uplatněte ji proto spíše doplňcích - například kusovém koberci.

Květinové aranžmá

Květinová dekorace by neměla překážet v očním kontaktu, proto vybírejte květy s jemnou vůní na kratším stonku, které umístíte do nižší vázy.

Hra s texturami

S klasickými materiály jako porcelán, sklo, bavlna a len neuděláte nikdy chybu. Aby jednotlivé kousky nepůsobily příliš stroze, zaměřte se na jejich strukturu a vzory. A nebojte se ani jejich kombinací, romantický styl si je přímo žádá. Velmi půvabného dojmu docílíte například mícháním hrubších struktur textilií s jemnými květinovými rytinami na skleněném či porcelánovém nádobí.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.