Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Tipy pro snadnější žehlení prádla

Zatímco pro jednoho je žehlení prádla celkem fajn relax, pro druhého je spíše jednou z mnoha nudných povinností v nikdy nekončícím kolečku péče o domácnost. Cíl je ale u každého stejný: s co nejmenší námahou dosáhnout nejlepších výsledků.

Připravili jsme proto několik rad a tipů, se kterými bude žehlení snazší.

1. Perte chytře

Cesta za efektivnějším žehlením prádla začíná už při výběru pracího programu. Platí jednoduchá poučka, že čím nižší otáčky, tím méně zmuchlané látky a tím i méně času stráveného žehlením.

Po vyndání z pračky prádlo také pořádně protřepejte, látka se natáhne a vy si tak opět ušetříte práci u žehlicího prkna.

2. Nenechte prádlo přesušit

Dalším trikem, jak si usnadnit žehlení, je včasné sundání prádla z věšáku. Klidně ať je ještě lehce vlhké. Uvidíte, že žehlička si s přehyby poradí snáze, než na suchém povrchu.

3. Roztřiďte prádlo

Aby bylo žehlení prádla efektivní, roztřiďte si jednotlivé kousky podle toho, jakou vyžadují teplotu. Začněte s nejnižší teplotou, kterou potřebují polyesterová a umělá vlákna. Na závěr vyžehlete bavlněné a lněné látky, které vyžadují teplotu nejvyšší.

Nezapomeňte také odstranit žmolky. S odžmolkovačem to bude skoro hračka.

4. Zkontrolujte žehličku

Před tím, než se chopíte žehličky, zkontrolujte její stav. Žehlicí plocha by měla být dokonale čistá, abyste neponičili vyprané prádlo. Zaměřte se také na to, aby se v ní neusazoval vodní kámen.