Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Trend: Manšestr v interiéru

Na přehlídkových molech se tento materiál předvedl již v mnoha podobách. Nyní je čas na to, aby si získal své čestné místo i v interiérovém designu. Svým vzhledem a vlastnostmi si zasluhuje pořádnou dávku pozornosti. ♥

Chcete-li držet krok s dobou nebo máte na manšestr nostalgické vzpomínky, pozvěte ho domů s otevřenou náručí. S novou pohovkou či křeslem váš obývák zase ožije.

Historické okénko

Žebrovanou strukturu této tkaniny pamatujeme nejdříve ze 70., a později i 90. let, kdy se v obou případech dostala na výsluní módního průmyslu a zaujímala přední strany oblíbených magazínů. Jedná se o stříhaný úpletový samet tvořící proužky na povrchu.

Výroba manšestru se rozšířila již na konci 18. století v anglickém městě Manchester, podle něhož byla látka pojmenována. Původně sloužila k šití dělnických oděvů.

Dnes rozlišujeme několik druhů podle šířky proužků, hustoty i délky vlasu.

Náš tip: Chcete-li si vyzkoušet, zda je tento materiál vaším šálkem kávy, zkuste nejprve osvěžit interiér doplňkem či menším kouskem nábytku.

Barová židle, podnožka nebo polštář jsou těmi správnými interprety.

Manšestr je nový samet

V roce 2021 můžeme očekávat velký návrat této silného a odolného čalounění na křeslech i pohovkách. Stejně jako samet nabízí zajímavé a trvanlivé barvy, ale předčí ho svou výraznou strukturou.

Hřejivá žlutá, medová nebo oranžová dodají obýváku optimismus. Hnědá zase celkový vzhled interiéru prostoupí vintage náladou. Chladné tóny modré či šedé zharmonizují celé bydlení a naladí vás na klidnou vlnu.

Nespornou výhodou je velmi snadné čištění.