-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Trend roku 2021: Nástěnné knihovny a police

Nástěnné knihovny jsou klíčem k přehlednému a uspořádanému bydlení. Jsou funkční a zároveň dodávají interiéru estetickou hodnotu. Skvěle se hodí také do menších prostorů, kde záleží na každém detailu.

Prohlédněte si níže jejich výhody, díky kterým si zasloužily místo mezi trendy roku 2021.

Světlo a vzdušnost

Vyměňte klasické knihovny za nástěnné. Díky dodatečnému prostoru kolem nástěnných knihoven bude vaše stěna působit lehčím dojmem a vytvoří vzdušnější atmosféru. Je to skvělá iluze, kterou lze vytvořit zejména pokud bydlíte v malém prostoru.

Vše na očích

Otevřené poličky vám dopřejí možnost obdivovat vše, co máte rádi. Můžete do nich ukládat například oblíbené knihy, které poskládáte v pořadí podle spisovatelů, abecedních názvů nebo podle barvy. Aby vám knihy z police nepopadaly, použijte praktické zarážky na knihy.

Nástěnná knihovna do každé místnosti

Pryč je doba, kdy knihovna sloužila pouze na knihy. Nástěnné knihovny využijete v každé místnosti. V dětském pokoji si do ní děti mohou vystavit svá umělecká díla, v ložnici je využijete na rodinné fotografie, v jídelně se hodí na umístění kuchařek, váz nebo oblíbeného porcelánového servisu a v obývacím pokoji se v ní budou vyjímat suvenýry z cest nebo knížky vašich oblíbených autorů.

Využití místa pod knihovnou

Další výhodou nástěnných knihoven oproti těm klasickým je možnost využití prostoru pod ní. Můžete tam umístit například komodu s dětskými hračkami, křeslo ve kterém si budete číst oblíbené knihy, pelíšek pro domácí mazlíčky, který se jinam nevejde nebo také pracovní stůl.