100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Úložný nábytek v bohémském stylu

Je váš domov inspirativní, plný přírodních materiálů, nesvázaný konvencemi a hlavně útulný? Pak jste se pravděpodobně našli v boho stylu.

Ale jak pro takový volnomyšlenkářský vybrat vhodné a praktické úložné prostory? Inspirujte se naším výběrem stylových komod, skříní a knihoven.

Typické rysy a tvary

Stejně jako jejich majitelé je nábytek v uvolněném stylu rozevlátý, uvolněný a pestrý, ale ne přeplácaný. V bohémském stylu hrají velkou roli přírodní materiály a zajímavé textury, které působí na všechny smysly.

Dvířka komod a skříní proto bývají netradičně tvořena originálním výpletem z bavlněného provazu, ratanu nebo třeba barevnou dřevěnou mozaikou. Skříně často mají vyvýšené nožičky a tak působí i těžší kousky odlehčeně.

Materiály

U bohémsky laděného nábytku vsaďte v první řadě na přirozenost. Skvěle zde vynikne dokonalá a unikátní kresba dřeva a to i se všemi nerovnostmi a ”nedokonalostmi”, které jsou nedílnou (a dokonce žádanou) součástí přírodních materiálů.

V kontrastu s masivem dřeva budou skvěle fungovat i pozlacené, měděné či jiné kovové prvky, které se můžou objevit jako detail na nožkách nebo jako originální úchytky od šuplíků.

Barvy

Neutrální odstíny bílé, béžové a krémové jsou u boho interiéru skvělým základem, obzvlášť pokud nechcete příliš experimentovat.

Pokud si ale přejete pořídit opravdu dominantní kousek, který bude působit jako akcent, tak neuděláte chybu ani s ”plnějšími” odstíny jako je terakotová, olivová, smaragdová nebo hořčicová.

Doplňky

Velkou součástí rozevlátého boho stylu jsou i originální dekorace, doplňky i rostliny. Nezapomeňte proto vyhradit některou z polic v knihovně nebo udělejte místo na vrchní desce komody pro stylové sošky, květináče, oblíbený obraz nebo zajímavý svícen. Právě těmito maličkostmi se vám podaří dotvořit správnou atmosféru.

Více inspirace pro úložné prostory najdete v celé kategorii