Sleva 500 Kč nebo 2 000 Kč na váš nákup | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Úložný nábytek v bohémském stylu

Je váš domov inspirativní, plný přírodních materiálů, nesvázaný konvencemi a hlavně útulný? Pak jste se pravděpodobně našli v boho stylu.

Ale jak pro takový volnomyšlenkářský vybrat vhodné a praktické úložné prostory? Inspirujte se naším výběrem stylových komod, skříní a knihoven.

Typické rysy a tvary

Stejně jako jejich majitelé je nábytek v uvolněném stylu rozevlátý, uvolněný a pestrý, ale ne přeplácaný. V bohémském stylu hrají velkou roli přírodní materiály a zajímavé textury, které působí na všechny smysly.

Dvířka komod a skříní proto bývají netradičně tvořena originálním výpletem z bavlněného provazu, ratanu nebo třeba barevnou dřevěnou mozaikou. Skříně často mají vyvýšené nožičky a tak působí i těžší kousky odlehčeně.

Materiály

U bohémsky laděného nábytku vsaďte v první řadě na přirozenost. Skvěle zde vynikne dokonalá a unikátní kresba dřeva a to i se všemi nerovnostmi a ”nedokonalostmi”, které jsou nedílnou (a dokonce žádanou) součástí přírodních materiálů.

V kontrastu s masivem dřeva budou skvěle fungovat i pozlacené, měděné či jiné kovové prvky, které se můžou objevit jako detail na nožkách nebo jako originální úchytky od šuplíků.

Více inspirace pro úložné prostory najdete v celé kategorii